Мати – це слово Бога на вустах і в серцях маленьких дітей (Вільям Теккерей)
День матері
Віталій Портников:

Республіка Вʼєтнам стала жертвою не стільки зовнішньої, скільки внутрішньої політики США, і наше завдання – не повторити сумну долю цієї країни…

12.05.24: щоденник
Василь МАХНО:

Як студентки перед семестрами –

сім кульбабок в зеленій траві –

що обмінюються есемесками

й невідомо що в них в голові.

11.05.24: поезія
Юрко ПРОХАСЬКО:

Пані Ірця збожеволіла в юності, як в неї на очах більшовики закатували батьків. Враз перенеслася у світ всіляких видив, прихильніших, утім, за те, що побачила тоді наяву

10.05.24: сезонове

штуkа

Виставка: Історія життя і творчої практики української художниці Аліни Ламах (1925–2020) дала імпульс до роздумів над головним для виставки питанням: чи можна говорити про практику збереження пам’яті про не-своє мистецтво як про самостійний художній проєкт?
Львів 12.05.24
Іван Банах
книги: вітер  твоїх  небес   серця  твого  тепло   Галичина  the  best  –   кращої  не  було    
11.05.24
фестиваль: Фестиваль «Флюгери Львова» є відновленням традиції, на якій свого часу «трималася весна у Львові» і яка нині може підтримати нас, водночас ставши нагодою зробити внесок для наших захисників та захисниць.
Львів 10.05.24
НашТеатр: 11, 12 травня відбудеться найбільш очікувана прем’єра сезону – масштабна постановка біографічного мюзиклу про Володимира Івасюка «Червона рута» на Великій сцені Національного театру імені Марії Заньковецької.
Львів 09.05.24
камерна музика: Особливістю кожної з девʼяти програм буде обов’язкове виконання новітньої української музики.Цьогоріч фестиваль має підназву «Ілюмінації», ці миготливі різнобарвні елементи стануть нагадуванням про радість та диво.
Львів 08.05.24
Христина Дрогомирецька
ЇхнєКіно: Фільм транслює щоденний триб родини. Спершу видається неочевидним «фах» Рудольфа, бо перепоною для глядача є «рай на землі» – будинок сімейної пари. Глядач не стикається із подіями за стіною. Про них свідчать лише окремі уривки епізодів і задушливий дим...
Львів 07.05.24
Володимир Сивохіп
академічна музика: Під час війни ми стали усвідомлювати, що маємо, чим гордитись і за що боротись. Основна квінтесенція цього фестивалю: містичний український дух — до перемоги! Ми підкреслюємо нашу європейську єдність і вдячність народам, які нас підтримують.
Львів 06.05.24
сучасне мистецтво: Виставка «Пам’яті тої, що пам’ятає» відкривається у Jam Factory Art Center у Львові 11 травня. Вона обʼєднає твори художниць та художників з України, країн Східної Європи та Центральної Азії, створені у проміжку між 1950-ми та 2024 роком.
Львів 02.05.24
Богдан СМОЛЯК
проза: Роман Володимира Лиса «Максим Ґонтар» можна назвати глибоко психологічним трилером із чітко розставленими світоглядними акцентами й виходом в інтелектуально-історичний простір.
Львів 30.04.24
Лілія Бомко
сучасна поезія: “Що востаннє у тебе викликало захоплення?”. Позаяк саме здатність захоплюватися пробуджує певний імпульс до думки і водночас до співтворення сенсів тексту поетичної збірки “Підзамче Mon amour” Любомира Серняка.
Львів 28.04.24
Аделіна Єфіменко
ОПЕРА: 2014 року вона виграла міжнародний конкурс вокалістів у Гельсінкі. З цього часу і розпочався зоряний шлях української співачки. Її виступи на сценах багатьох оперних театрів та фестивалів захоплюють і залишаються в пам’яті як рідкісні моменти подиву розкішним, гнучким, віртуозним співом.
Франкфурт 27.04.24
Мирослав МАРИНОВИЧ
малярство: Перед нами плоди ще одного – чергового, але вочевидь не останнього для української культури й мистецтва – занурення в юдейську стихію.
Львів 26.04.24
екскурсії: У центрі уваги — люди культури, які в різні періоди й різними способами творили обличчя міста, впливали на культурні та суспільні процеси, змінювали свої середовища і країну.
Львів 26.04.24
Виставка: Виповнилося 60 років від дня народження самобутнього і незабутнього українського поета, актора й перформера Назара Гончара. До цієї дати у Львові підготували виставково-подієвий проєкт НАЗАР ГОНЧАР: ГРА ЗНАРОЧНА 
Львів 23.04.24

минуле

Світлана Бреславська
Письменник, філософ, драматург, сценограф, художник, фотограф, концепціоніст, дослідник Станіслав Іґнацій Віткевич створив власний погляд на художню творчість, власний культурний простір
24.04.24 : люде
Мирослава Чорна
Цього року минає 450 літ надрукованій у Львові величній за значущістю книжечці
21.04.24 : буквар
Василь СЛОБОДЯН
Під час Першої світової війни зацікавлення українською сакральною дерев’яною архітектурою виявляли професійні художники, архітектори і фотографи, які служили в армії
13.04.24 : церкви
Юрій Шевельов
В день пам'яті Юрія Шевельова варто нагадати його текст до сумного ювілею Переяслава про основну причину української поразки: кочубеївщину.
12.04.24 : НашаКласика
Мар'ян ХОМЯК
Задокументована історія конфлікту між ортодоксами і сіоністами в Судовій Вишні у середині 1920-х рр. через курси із вивчення івриту
11.04.24 : Судова Вишня
Юрій ЯКОВЛЄВ
Іван Франко та львівське поступове товариство «Czytelnia naukowa», головою якого його обрали.
05.04.24 : франкіана
Лілія Бомко
Ще в дитинстві я знайшла стару і єдину ретро-фотографію 1930-х років юної й красивої бабуні, яку знову переглядаю, маючи можливість відновити у пам’яті затерті спогади
31.03.24 : знимка
Оксана Бойко
У суботу в Сможому на Сколівщині згоріла дерев'яна церква – архітектурна пам'ятка національного значення. Довідка про те, що ми втратили.
25.03.24 : пам'ятки
Іван Банах
Появу нового потужного гравця на українській політичній арені дивним чином передбачив Михайло Яцків: прототип Василя Вишиваного проглядається в його «Горлиці»
16.03.24 : габсбурґове
Дебора Фоґель
Існує закон нудності подій: багаторазово повторювані, вони втрачають свій ритм подієвості, перестають відчуватися як межі між нами і речами...
25.02.24 : люде
Любомир Лесонін
Парканадцять раніше невідомих світлин Бродів часів Великої війни стали сенсацією для краєзнавців, бо дуже скоро може настати час, коли від історії тут залишаться хіба знимки
22.02.24 : Броди
Оксана Булавіна
Після Львова Іда Пфайффер підкорила світ, здолавши за шістнадцять років (з 1842 по 1858) 240 тисяч км морем та 30 тисяч км сушею.  
20.02.24 : люде
Світлана Бреславська
Ім’я Дебори Фоґель найчастіше асоціюється з геніальними чоловіками, що цілком несправедливо, бо принижує її власний інтелект і талант
18.02.24 : люде
Юрій ЯКОВЛЄВ
Причинки до історії соборницьких шлюбів у Галичині наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття.
15.02.24 : соборність
Мар'ян ХОМЯК
Василь Кондрацький (1864–1946) належить до плеяди священників, які упродовж усього ХІХ та у першій третині ХХ ст. творили українську Галичину
11.02.24 : люде

в галичині

Тепер, коли Романа не стало, я можу про це написати: про втрату, про біль, про війну. Про зустрічі, які не відбудуться, про розмови, які не стартують, про це особисте
29.04.24
Роман Федорів якось назвав його художником місячної ночі... На 77 році життя не стало львівського митця Ярослава Крука.
Львів 15.04.24
Наша епоха — це теж певна система координат, у якій треба повертатися відповідно до власних цілей. Очікування кінця катаклізму створює нам зараз таку сильну фрустрацію.
Львів 29.03.24
Якщо ви готові тримати зброю у руках – ласкаво просимо до товариства. Якщо ви можете допомогти ресурсами і технологіями, то ми будемо дуже раді чесній співпраці.
Львів 27.03.24
Вирвані роками тоталітарної дійсності контексти. За совка ентузіасти пильнували “ідеологічної чистоти”, а після проголошення Незалежності з аналогічним завзяттям перескочили на патріотичний стиль “за пафосом не видно змісту”.
Львів 13.03.24
Разом із мовною русифікацією пліч-о-пліч йшло звичайнісіньке “обидлення” суспільства, стягання на найнижчий рівень культури як такої. Недостатньо було розмовляти російською — це мала бути ще й мова “блатняка”.
Львів 09.03.24
Через два роки після повномасштабного вторгнення у столиці Австрії чи не щотижня відбуваються великі українські заходи: мистецькі, громадські, молитовні.
Відень 07.03.24
Спинися та прислухайся, приблудо, Ця мова – меч для тих, хто йде з мечем.
Львів 25.02.24
Як прагматично-організаційна сторона потребує міту бодай для мотивації, так і міт час від часу потребує заземлення, “перекладу” на суто матеріальні речі.
Львів 21.02.24
Видавництво "Свічадо" видало український переклад книги "Сила і слава". Символічно, що у 2024 році ми нарешті отримали змогу прочитати рідною мовою твір, який Ґрем Ґрін написав ще 1940-го.
Львів 08.02.24
Його пам’ятатимуть і згадуватимуть, поки існує історична наука та рідна Галичина
Миколаїв 07.02.24
Саме історична белетристика стала каналізатором емоцій від взаємного суперництва і кривд, які, зрештою, внесли свою лепту в розвиток взаємного конфлікту народів уже в ХХ столітті.
Львів 03.02.24
Моральне задоволення і самореалізація за час совка були витіснені. І коли зараз можна мати задоволення від участі в процесах, то уява малює або втілення Річарда ІІІ, або бабку-пліткарку, яка всюди пхає свого носа.
Львів 01.02.24
Хоч ми і живемо в переконанні-запереченні, що війна «десь там», що «вона» нас не зачіпає, що ПТСР буває лише у солдатів, травматичний досвід може статися в будь-якому аспекті нашого життя і вплинути на кожного з нас.
Люблін 23.01.24
Популярність “Червоної калини” — це про те, що наші вибори кажуть про нас більше, ніж ми хочемо знати про себе самі. Ми справді довойовуємо “велику незакінчену війну”, чий гарячий етап розпочався у 1917 році.
Львів 19.01.24
Стійкість потребує поглиблення у мудрості – в її розумінні. Стійкість потребує уміння вчитися з досвіду – свого та інших. І практики. І праці. Щоденної праці – спільної та індивідуальної.
Львів 29.12.23

в уkраїні

Збройні Сили України продовжують вести оборону, виснажуючи ворога активними діями; протягом минулої доби відбулося 104 бойові зіткнення, найбільше – на Бахмутському (18), Авдіївському (24) і Оріхівському (14) напрямках
12.05.24
Війна це якась форма самотності... Час взагалі по-іншому. Чи відчуження. Мені треба вижити... За дорогою... життя чи смерті Тут скиди, дрони і арта... І купи трупів. Жесть. Не можу до тями прийти; Настільки сумно, що аж...
Київ 11.05.24
Збройні Сили України продовжують вести оборону, виснажуючи ворога активними діями; протягом минулої доби відбулося 104 бойові зіткнення, найбільше – на Бахмутському (18), Авдіївському (24) і Оріхівському (14) напрямках
11.05.24
ЗСУ продовжують вести оборону на сході та півдні України, виснажуючи ворога активними діями; протягом минулої доби відбулося 95 бойових зіткнень, найбільше – на Бахмутському (21), Авдіївському (28) і Оріхівському (19) напрямках
10.05.24
ЗСУ продовжують вести оборону на сході та півдні України, виснажуючи ворога активними діями; протягом минулої доби відбулося 146 бойових зіткнень, найбільше – на Бахмутському (26), Авдіївському (45) і Оріхівському (19) напрямках
09.05.24
Реалії Бучі, Харківщини та ще купи сіл і містечок, остаточно унаочнили специфіку досвіду Східної Європи у Другій світовій війні, яку не те що свідомо ігнорувалося, але принаймні залишалося у сліпій зоні.
Львів 09.05.24
ЗСУ продовжують вести оборону на сході та півдні України, виснажуючи ворога активними діями; протягом минулої доби відбулося 84 бойові зіткнення, найбільше – на Бахмутському (17), Авдіївському (27) і Куп’янському (16) напрямках
08.05.24
Думати, а потім робити – принцип, який перманентно забувають протягом всього існування людства. В поточному тисячолітті тенденція посилилася.
Львів 07.05.24
ЗСУ продовжують вести оборону на сході та півдні України, виснажуючи ворога активними діями; протягом минулої доби відбулося 95 бойових зіткнень, найбільше – на Бахмутському (17), Авдіївському (31) і Новопавлівському (15) напрямках
07.05.24
ЗСУ продовжують вести оборону на сході та півдні України, виснажуючи ворога активними діями; протягом минулої доби відбулося 125 бойових зіткнень, найбільше – на Бахмутському (36), Авдіївському (31) і Новопавлівському (27) напрямках
06.05.24
ЗСУ продовжують вести оборону на сході та півдні України, виснажуючи ворога активними діями; протягом минулої доби відбулося 95 бойових зіткнень, найбільше – на Бахмутському та Куп’янському (12), Авдіївському (20) і Новопавлівському (12) напрямках
05.05.24
Сюжет цієї казки для дорослих переплетений з такою кількістю історичних деталей і натяків на них, що перетворюється на вдячний об’єкт студій на межі історії й культури
Львів 04.05.24
ЗСУ продовжують вести оборону на сході та півдні України, виснажуючи ворога активними діями; протягом минулої доби відбулося 119 бойових зіткнень, найбільше – на Бахмутському (27), Авдіївському (34) та Новопавлівському (16) напрямках
04.05.24
ЗСУ продовжують вести оборону на сході та півдні України, виснажуючи ворога активними діями; протягом минулої доби відбулося 134 бойові зіткнення, найбільше – на Бахмутському (22), Авдіївському (50) та Новопавлівському (16) напрямках
03.05.24
ЗСУ продовжують вести оборону на сході та півдні України, виснажуючи ворога активними діями; протягом минулої доби відбулося 121 бойове зіткнення, найбільше – на Бахмутському (20), Авдіївському (39) та Новопавлівському (22) напрямках
02.05.24
Підписатися на Збруч RSS