Коли ви довго дивитеся у прірву, прірва також дивиться у вас (Фрідріх Ніцше)
Олександр БОЙЧЕНКО:

Доки політкоректність слугує інструментом захисту слабких від серйозної – без жартів підшитої ненавистю й нетерпимістю – дискримінації з боку сильних, доти я – за неї. Але не більше

18.06.18: політкоректність
Тарік Туфан:

Ставлення автора до життя — наслідок минущості, й ґрунтується воно не на розумі й стабільності, а радше на почуттях. Оповідач має наважитися започаткувати нове життя поза межами дійсності

17.06.18: читання
Василь МАХНО:

Зовсім випадково вимовила слово «Бучач», зронивши його, наче чашку зі столу. Нехотячи. «Дім, в якому не чути слів Тори вночі, пожирає полум’я»

16.06.18: оповідання

штуkа

Галина Листвак
літмаршрут: Проект «Літературна мапа Львова», покликаний знайомити ширшу публіку з маловідомими іменами й локаціями львівського літературного і видавничого світу.
Львів 19.06.18
Галина Канарська
АRT-портрет: Ескізи вона малює завжди і не зберігає їх, цих маленьких пташок натхнення. Навіщо? Завтра вже буде докладний ескіз, завтра будуть нові ідеї...
Ужгород-Львів 18.06.18
Єва Райська
ФЕСТ: Особливістю феномену літератури Бруно Шульца є те, що вона все ще пульсує, а відтак і самого Шульца сміливо можна назвати живим процесом літератури.
Дрогобич-Львів 15.06.18
 Розмовляла Тетяна Фішер
НашаОпера: Василь Вовкун: «Не думаю, що варто вдаватися в енциклопедичність чи сліпе просвітництво. Неможливо поставити все. Краще вибрати найяскравіші твори».
Львів 14.06.18
Богдана Матіяш
книга: Збірка «Пісня пісень» – це моя версія тієї любові, і я думаю, що кожен, хто живе, повинен співати свою пісню пісень.
Львів 13.06.18
Марія КОСАРЧИН
економіка культури: Марія Косарчин – про те, як цінності та переконання впливають на економічну поведінку споживачів, і чому схильність до заощаджень пов’язана із релігією.
Львів 12.06.18
Ярослав Підгора-Гвяздовський
ЇхнєКіно: «Про що» аніскілечки не пояснює «як», а це «як» і є найважливіша частина «Легіону», складного і винахідливого, однозначно одного з кращих цьогоріч.
Київ 11.06.18
Богдан Пастух
книга: Думається, що поезія Галини Крук закриває собою великий не промовлений сучасниками пласт тем, в яких кожен знайде для себе окрушину, що буде гріти або холодити його маленький світ.
Львів 08.06.18
Зеновій Мазурик
музейне: Автор пропонує нову модель музею як культурної ринкової установи, яка фінансується з різних джерел та доволі критично аналізує різні джерела фінансування, показує, як культурна і комерційна функції можуть взаємодоповнювати одна одну.
Львів 07.06.18
Єва Райська
Виставка: Пйотр Луціан презентував «Дрогобицький триптих. Українці» у Нагуєвичах 28 травня в рамках першого міжнародного з’їзду архівістів та хранителів музеїв і міжнародної виставки «Посмертна маска вічно живого».
Дрогобич 06.06.18
Розмовляла Євгенія Нестерович
особистість: Нещодавно у Національному музеї імені Андрея Шептицького відбулася виставка з нагоди ювілею Михайла Фіґоля. Про історію і родину, мистецтво та медицину, про любов і страх – розмова з Тетяною Фіґоль, вдовою художника.
Львів 05.06.18
Підготував Богдан Мисюга
in memoriam: Богдан Сойка. Він був справжнім професором, проте нетитулованим та необвішаним привілеями. Волів померти не в славі, але в любові – посеред учнів. Так воно і сталося. Світ його не зловив!
Львів 04.06.18
Підготувала Марта Сомик
особистість: Пьотр Ібрагім Кальвас: «Я прожив у Єгипті 8 років і досі його не розумію»
Львів 04.06.18
Розмовляв Володимир Шелухін
Книжка: Я не мав бажання просто оповісти ще одну історію, яка б мала, мовляв, когось «просвітити» або ж когось розважити. Це зовсім не моя місія, і не мій талант.
Торонто-Київ 01.06.18

минуле

Маріанна Кіяновська
Не мусимо писати українську історію європейського Львова як палімпсест, затираючи написане. Треба просто перегорнути сторінку.
18.06.18 : пaм'ять
о. Олег ГІРНИК
На чергову річницю уродин о.Гавриїла Костельника пропонуємо ґрунтовну розвідку про еволюцію його переконань
15.06.18 : ідентитет
Мирослав Трофимук
З погляду вічності: двісті років Львівської спеціалізованої (німецька мова) школи № 8. Рефлексії і рецензія випускника
14.06.18 : ювілей
Остап ГРИЦАЙ
В день чергової річниці уродин письменника пропонуємо огляд його творчості пера Остапа Грицая, опублікований на його смерть 1927 року
13.06.18 : Марко Черемшина
Іван Монолатій
Практика актуалізації спогадів про певний хронотоп ґарантуватиме позбавлення сучасних українців небезпеки самоізоляції та можливість пережити шок, щоби по-справжньому перетворити власне минуле на майбутнє
12.06.18 : Танґо смерті
о. Олег ГІРНИК
Публічна теологія чи радикальна резиґнація? Про Франка з аспекту богословського, точніше – богословського авангарду.
11.06.18 : авангард
Богдан Нижанківський
«З кожною думкою й з кожною новою склянкою пива, міцнішало пересердя. Але завтра буде таки солідні кампа, но, ні?» З циклу міських батярських оповідань «Вулиця» (1936)
10.06.18 : НашаКласика
Остап ГРИЦАЙ
Про видатну австрійську письменницю і пацифістку, першу жінку-лавреатку Нобеля, 175 років уродин якої минуло, пише Остап Грицай (1929 року)
09.06.18 : ювілей
Юрій ЯКОВЛЄВ
Метеором влетів Лев Турбацький в суспільне життя Галичини на останні шість років XIX століття: партійний активіст РУРП і СДПГ, літературний критик, редактор «Буковини», журналіст, перекладач — при тому, що помер в 24 роки
08.06.18 : особистість
Лукаш Заранек
Нині минає 50 років вбивства сенатора Роберта Кеннеді, що впевнено йшов до президентства. Ця трагедія – з прокляття роду Кеннеді – вічно розпалюватиме уяву мисливців за теоріями змов
06.06.18 : RFK
Міхаель МОЗЕР
Через те, що ми так звикли до наративів, які наголошують майже виключно на розвитку української мови у т.зв. Великій Україні, ми досі не цінуємо, що сталося завдяки цілому поколінню галицьких інтелектуалів
04.06.18
Юр Волощак
На дев'ятий день — кілька теплих слів пам’яті Богдана Сойки: про вчителя й друга і його середовище
02.06.18 : in memoriam
Минає 115-а річниця уродин владики Василя Всеволода Величковського, однієї із найяскравіших постатей ієрархії УГКЦ у часах найбільшого переслідування Церкви комуністичним режимом в Україні. З 1963 року десять років він був місцеблюстителем катакомбної Греко-Католицької Церкви в Україні.
01.06.18 : новомученик
Кир Любомир Гузар
«Свобода полягає на тому, що я можу робити добро — в будь-яких обставинах. А любов – бажати ближньому добра». В день пам'яті кир Любомира Гузара — фраґмент з його третьої аудіокниги «Дорога до Бога»
31.05.18 : in memoriam
Ігор Губаржевський.
Нині минає чергова річниця уродин українського мовознавця, а потім, в еміграції, церковного діяча Ігоря Губаржевського (1905–1970). Пропонуємо його ґрунтовну розвідку на вічно дискусійну тему
30.05.18 : мовознавство

в галичині

Львів розпочав роботу над планом сталої мобільності – стратегією, яка має задовольнити потреби городян у пересуванні містом та приміськими зонами
Львів 18.06.18
Легенда польської «Солідарності» віце-маршалок Сенату РП Боґдан Борусевич про Львів і Куроня, Росію й НАТО, причини розвороту PiS і рецепт на покращення українсько-польських стосунків
17.06.18
Цей, 2018-й, рік особливий для українців і поляків тим, що обидві наші держави проголосили незалежність рівно 100 років тому. При такій нагоді можемо привітати одне одного.
Львів-Перемишль 15.06.18
Ще цього року стадіон, збудований під Євро-2012, може перейти з державної власності у власність громади Львівської області, однак для цього треба зробити чимало.
Львів 12.06.18
Нині, 8 червня, утворилася Тернопільська об'єднана територіальна громада. До міста приєднали чотири села, хоч планували більш як десяток.
Тернопіль 08.06.18
На Львівщині намагаються відтворити ткацтво у містечку, яке десятиліттями славилось своїми килимами.
Глиняни (Золочівщина) 07.06.18
На Яворівському полігоні через ротації «Об'єднаної багатонаціональної групи з підготовки — Україна» пройшли тисячі українських вояків. Фоторепортаж.
Львівщина 06.06.18
Синоптики прогнозують Галичині гарячий червень. У безхмарні дні температура повітря підніматиметься аж до +30. Втім здебільшого небом все ж ходитимуть грозові хмари і час до часу дощитиме.
Галичина 05.06.18
У Святоюрському сквері встановлюють новий дитячий майданчик, і на цьому у реконструкції площі, яка тривала кілька років, поставлять квітку – роботи тут офіційно завершаться.
01.06.18
Агломерація vs поглинання: новели у чинному законодавстві дозволили приєднуватися селам-супутникам до міст обласного значення, однак ініціативу в цьому процесі мусять виказувати саме міста.
Львів 31.05.18
Нині більшість українських православних живе в очікуванні отримання томосу автокефалії від Константинополя. Що з цього приводу думають у Українській Греко-Католицькій Церкві? Чи все виглядає добре, чи, може, є і ризики?
30.05.18
Управління культури ЛМР так нагородило переможців конкурсу "Юні таланти Львова", що ті запам'ятають дійство до кінця життя – ще й внукам будуть розказувати про свою "мучну школу" і "духовні інструменти"
Львів 29.05.18
У Львові відзначили День Героїв - свято без офіційного державного статусу, але яке важливе для Галичини. Фоторепортаж
Львів 28.05.18
Найбільш масштабна будова Незалежної України завершилася. Бескидським тунелем нині проїхав перший потяг – електровоз із вантажними вагонами, повними української залізної руди, яку везуть до Європи
Львівщина 24.05.18
Провінційне галицьке містечко тепер порівнюють не лише зі Львовом чи Ужгородом, а й із Будапештом і Плзенем
Дрогобич 23.05.18
Львів побудував близько 100 кілометрів велодоріжок, однак через недопрацювання та небезпеку наразі велосипедом як транспортом користується трохи більше 1% львів’ян
Львів 22.05.18

в уkраїні

Звернення учасників Круглого столу, що відбувся в УКУ напередодні дня пам'яті Яцека Куроня.
Львів 17.06.18
Національне антикорупційне бюро України та Центральне антикорупційне бюро Польщі мають дивовижно подібний досвід баталій у власних країнах.
Львів 15.06.18
В Україні тепер немає ні чіткої ліберальної сили, ні правоцентристської, ні соціал-демократичної. Насправді ідеологічних партій у нас фактично немає. Все розвалилося, і наш спектр не класифікується за стандартною політичною схемою «ліва-права».  
Київ 14.06.18
З часу запровадження безвізового режиму для українців минув рік. Жодне із застрашувань, котрі використовували для дискредитації безвізового режиму, не справдилося: наша держава не стала міґраційною загрозою для Унії, а за індикаторами Єврокомісії показала ліпші показники, ніж інші країни-неофіти.
Київ 12.06.18
Коли Нео весь такий стрункий в плащі і в окулярах ходив по невідомому нам місту, то ми знали, що то або Бердянськ, або Бердичів, або Потутори. Огляд подій тижня, що минув, від Юрка ТИМЧУКА.
Київ 11.06.18
7 червня – четверта річниця інавгурації президента Порошенка. Він вже не має високих показників довіри суспільства, хоч переконаний, що робить усе правильно. Ми ж усе ще чекаємо від нього більше глибоких кроків, більше чесної розмови і менше жадності. Жадності влади
Київ 07.06.18
Парламент марнує час, імітуючи натхненну діяльність: два десятки годин у сесійній залі, півтори тисячі поправок – і нульовий коефіцієнт корисної дії нульовий. Впирається у те, наскільки сильною буде роль міжнародних експертів у підборі суддів. Впирається Порошенку. Але у цій боротьбі він самотній...
Київ 06.06.18
Рон Говард зробив кіно «Ігри розуму» про вченого, який бореться з власним божевіллям, і отримав Оскара. Якби американський метр зацікавився українським сьогоденням і почав його екранізувати, то статуетки жовтого чоловічка гріб би шуфлею. Огляд подій тижня, що минув, від Юрка ТИМЧУКА.
Київ 04.06.18
Нас мало чим здивуєш, та все ж варто заакцентувати: факт збиття літака Росією стверджено в офіційному документі. Слідом за цим запустилися і механізми відповідальності: рука правосуддя поволі, але невідступно починає стискати зап'ястя вбивці.
Нідерланди 31.05.18
"Єдиної траєкторії розвитку України з 1991 року не було. Це в жодному разі не була пряма лінія в одному напрямку — це циклічний рух... " — професор Лукан Вей в ексклюзивному інтерв'ю для Z
Львів 29.05.18
Буває, що і м’яч круглий, і поле зелене, і «сємочки» є, а однаково щось піде догори цапки. Огляд подій тижня, що минув, від Юрка ТИМЧУКА
Київ 28.05.18
Інтерв'ю з професором Джеймсом МакАдамсом: "Причиною росту популізму є не «вони», а, скоріш за все, саме «ми». Нам слід відмовитися від нестримної простоти політичного слогану, а також потурання тим, хто його активно експлуатує".
Львів 25.05.18
Колеги, що твердять про неготовність та низький розвиток суспільства для участі в повноцінному суді присяжних, забувають про реальний рівень роботи діючих юристів. Неякісна підготовка або фальсифікація матеріалів, тиск на свідків, часто низька кваліфікація надання правничої допомоги – поширені явища.
Київ 24.05.18
Нащадок абіссінських кочівників розповів нащадкам мокші про острів Буян, Руслана з Людмилою і взвод богатирів, які виходять з моря. Дарма він то зробив. Огляд тижня від Юрка ТИМЧУКА
Київ 21.05.18
Сьогодні, 19 травня, відзначається міжнародний День науки. Біолог Юрій САЛИГА розповідає Z, як ведеться сучасній українській науці й чого від українських науковців чекати в майбутньому
Львів 19.05.18
Підписатися на Збруч RSS