Надія допомагає йти вперед, стійкість – стояти, а відвага – повертатись (Владислав Ґжещик)
Володимир Маковецький із серії "зимостійке суцвіття землі"
Софія АНДРУХОВИЧ:

У стереотипі щодо себе можна розгледіти уламок правди про себе (якщо в цей час тебе не вбивають)

13.12.19: повернення
Тарас Прохасько:

Як завжди у радянських, вирішили найраціональніше: ліквідувати. А за мистецьким рівнем різьб це місце мало колекцію, яка могла позмагатися навіть з Личаковом

12.12.19: пленер
Юрій Винничук:

...а тому рівень української літературної мови просто жахливий як у книжках, так і в дубльованих фільмах

11.12.19: мова

штуkа

Володимир Микитюк
Їхнє-нашеКіно: Надто вже вихолощеним та підкреслено аполітичним і безнаціональним вийшов цей «The Rising Hawk», цей «Яструб, що піднімається»! Надто вже орієнтованим на те, щоб стати тільки вдалим комерційним проектом.
Львів 09.12.19
©Аделіна Єфіменко
історична опера: Репертуар Софії Соловій вражає різноманітністю: оперні партії з «Альчіни» Г.Ф.Генделя, Вітелії з «Милосердя Тита» і Електри з «Ідоменея» В.А.Моцарта, сопранові партії з «Еліаса» Ф.Мендельсона, партія Ельзи з «Лоенґріна» Р.Ваґнера, опери ХХ століття і камерно-вокальні твори сучасників: від K.Пендерецького до Ю.Ланюка.
Мюнхен 05.12.19
Богдан Пастух
сучасна проза: Твір Віталія Левуна переміг у літературному конкурсі «Крилатий Лев». 6 грудня у презентаційній залі Львівського Інституту Народознавства, що на проспекті Свободи, 15, відбудеться нагородження лауреатів IV Міжнародного літературного конкурсу рукописів прози «Крилатий лев – 2019».
Львів 04.12.19
Юстина Добуш
переклади: Дітям не подобається бути жертвами. Варто навчитись переживати біль так просто, як і дитина, тоді не станеш його заручником і не хотітимеш ділитись ним та завдавати його іншим. 
Львів 03.12.19
©Аделіна Єфіменко
історична опера: Цю версію «Анни Болейн» можна назвати театральною «контрреформацією», яка виступає проти сценічного мінімалізму багатьох режисерських опер. Історичну постановку фінансували відразу чотири оперні театри: Лозанни (Швейцарія), Льєжа (Бельгія), Більбао (Іспанія) і Маската (Оман).
Мюнхен 02.12.19
Галина Канарська    
НашТеатр: У час, коли візуальний ряд стає альфою та омегою театру , слово вже не має великого значення, цей режисер зосереджує свою увагу саме на слові: його цікавлять глибинні речі на стику віри та переконань.
Львів 01.12.19
©Аделіна Єфіменко
історична опера: Українська співачка і відома у Європі послідовниця італійської школи belcanto Софія Соловій вже неодноразово була запрошена на роль улюбленої дружини короля Генріха VIII. Постановки «Анни Болейн» в Італії (Бергамо) і Бельгії (Льєж) відбулися й нарешті очікується наступна постановка у розкішній Королівській опері Маската (Оман).
Мюнхен 26.11.19
Тимофій Гаврилів
переклади: Борхес – Тесей двадцятого сторіччя, майстер інтерпретації, який давньому мітові надав нового звучання. До збірки ввійшло сім лекцій, прочитаних в буеносайреському театрі «Колізей» у травні – червні 1977 року.
Львів 25.11.19
Галина Петросаняк
життєписи:  Його архів, у якому є  листування з Томасом Манном, Марі Бонапарт, Мартином Бубером та іншими відомими людьми,  зберігається в Бібібліотеці конгресу США. Його книжка про знаменитого пацієнта   виходить у світ 1972 року й називається «Життя і вмирання Зиґмунда Фройда». 
Базель 22.11.19
 Ігор Котик
література:  Якщо вам бракує галереї середньостатистичних обивателів затхлої радянської провінції чи зграї підлітків депресивних років початків незалежности – Чех запрошує відвідати його район.
Львів 20.11.19
прощання: Нині ополудні, 18 листопада, заупокійною панахидою у римо-католицькому обряді громадськість Львова навіки попрощалася із видатним фотографом сучасності Олексієм Іутіним. Вісімдесятилітнього світлиняра, який помер від тривалої важкої недуги, провели в останню дорогу  на Личаківський цвинтар, де й поховали.
Львів 18.11.19
Марта Кузій-Андрущак
сучасне малярство: Алюзія до старосвітських салонів чи протест проти салонів львівських? – мистецький проєкт «Протяг» презентував виставку малярських творів дев’яти художників, сфокусувавшись на представленні авторів сучасного мистецтва як особистостей, котрі творять власну історію.
Львів 10.11.19
Тимофій Гаврилів
переклади: Бічер-Стоу– прихильниця еволюції, та якщо інакше ніяк, тоді революції. Вона змальовує обидва шляхи, один – бунту, другий – смирення. «Хатина дядька Тома» реаґує на виклики часу. Найпотужніші тексти світового письменства завше критикували свій час, випереджали громадську думку, формували її.
Львів 19.11.19
Олена Спас
сучасна сценографія: Семеро молодих митців-конкурсантів створили ескізи та макети, що розкрили їхнє бачення драми абсурду «Близнята ще зустрінуться» драматурга Ігоря Костецького, який першим серед українців «свідомо використав форму метадрами» та художні засоби численних мистецьких течій модернізму.
Львів 14.11.19

минуле

Володимир Микитюк
До 95-ї річниці уродин вчителя, професора, вихователя, лектора, який ніколи не був нудним чи – тим більше – моралізаторським
12.12.19 : люде
Ілько ЛЕМКО
Останній з топових альбомів 1969 року «Let It Bleed» групи Rolling Stones вийшов у світ 5 грудня півстоліття тому, і донині займає чільні позиції в рейтингах
05.12.19 : 1969
Мар'ян ХОМЯК
Епістолярний епізод з історії церкви Пресвятої Трійці у Судовій Вишні 1907-1910 рр. – розібрання дерев’яного храму та будівництва мурованого
03.12.19 : Судова Вишня
Євгенія Кононенко
В міфології Бучача присутній відомий сюжет: майстрів, які будували й оздоблювали Бучацьку ратушу, граф Потоцький замикає у вежі цієї будівлі, прирікаючи їх на голодну смерть.
04.12.19 : Бучач
Ігор МЕЛЬНИК
Смерть часто вривається у людське життя сподівано, коректуючи і подальші події, і людські емоції та почуття. І раптом розумієш, що та людина, котру часто стрічав на львівських вулицях, була цілим всесвітом, який ти так і не спромігся відкрити. Два роки без Ігоря Мельника.
02.12.19 : in memoriam
Юлія Овсяник
150 років тому народилася Осипа Бобикевич (з дому Нижанківська): «жінка ідеальних прикмет та ідеальної вартості».
29.11.19 : стрияни
Алекс
Дитячі спогади про зізнання енкаведиста з часів голодомору. Фрагмент майбутньої книги.
23.11.19 : спогади
Юлія Овсяник
150 років від дня народження української блаженної Йосафати Гордашевської, першої монахині греко-католицького монашого згромадження
20.11.19 : люде
Юрій Шевельов
75 років тому в саксонському тижневику «Земля» опубліковано статтю Юрія Шевельова про різний вимір багатства мови
10.11.19 : 1944
Ілько ЛЕМКО
За якими критеріями радянсько-російська тоталітарна влада впродовж свого панування перейменовувала населені пункти Львівської області: деполонізація, дегерманізація, декоролізація, дегаличизація, дешляхтизація та псевдоукраїнізація, совдепізація, комунізація.
07.11.19 : ономастика
Богдан Нижанківський
Ми говорили про смерть. А річ відома, що при такій балачці чоловік стає песимістом і прихо­дить до переконання, що життя пса варта. І тоді найкраще смакує пиво
02.11.19 : НашаКласика
Богдан-Ігор Антонич
Не випалить сердець посуха                       та не запаморочить сном юрби. Не закопати у гроби                живого духа.
01.11.19 : 1.XI
Наталія Федущак
Я хотіла почути їдиш. Той їдиш, що визначав покоління євреїв, які населяли українські землі, створюючи унікальний культурно-літературний ландшафт. Той їдиш, якого вже давно нема
30.10.19 : буковинське
Мар'ян ХОМЯК
Маєток Броніслава Скібнєвського у Баличах 1890 року, острівець, куди дивним чином заглянула цивілізація
29.10.19 : Мостищина
Катерина Загнітко
Кримінальна справа Бориса Кудрика (10.061897, Рогатин — 28.03.1952, Дубравлаг, Мордовська АРСР), непересічного галицького музикознавця, композитора, диригента, піаніста та музичного діяча
24.10.19 : «освобождєніє»

в галичині

Може, він і сам не знає, як поведеться під тиском світових лідерів. Можливо, він вистоїть, і ми аплодуватимемо йому стоячи. А можливо, що він не впорається, зазнає фіаско, і тоді нас чекають дуже погані часи.
Львів 09.12.19
Якщо хтось називає Львів культурною столицею, я буду дуже сміятися. Львів – це нетрі. Львів – це один квартал, який працює на п’яного туриста.
Львів 06.12.19
Призначений без конкурсу новий головний архітектор Львова розповів Z про своє бачення розвитку міста і про плани на посаді. Втім професійне середовище не покладає на нього великих надій.
Львів 29.11.19
Інститут "Укрзахідпроектреставрація" не дає ради з накопиченими боргами, однак пропозицію допомоги від мерії Львова сприймає як підступ з метою забрати у наукової установи приміщення.
Львів 23.11.19
Частка розчарованих зростає. Ми схильні були ідеалізувати, уявляти собі, що все зміниться за один день, а насправді зміни потребують важкої щоденної праці.
Львів 21.11.19
Мова мові не рівня. Мова тоді працює на нашу національність, коли вона лягає на душу. А який відсоток нашої нинішньої мови працює на душу?
Бібрка (Львівщина) 19.11.19
Якщо хочемо дати собі раду з кризою мультикультурності, кризою ксенофобії, націоналізмів, то ми повинні “розширити серце” — або, іншими словами, розширити значення слова “наше”.
Львів 11.11.19
Від маленького села Радруж на Закерзонні до українського кордону — якісь дві сотні метрів. До війни тут мешкали майже 2500 українців, однак усіх депортували або знищили. Втім, у розташованій тут найстарішій греко-католицькій церкві й досі служать літургії.
Галичина 08.11.19
Людина – це те, що вона дозволяє собі бачити і на що вона заплющує очі. 
Львів 06.11.19
На галицьких цвинтарях цього року знову багато свіжих могил, щойно над якими помалу приходить усвідомлення втрати. Вічная пам’ять…
Львів 01.11.19
Натомість люди тепер постійно повторюють, що не мають на це часу, – проте проблема не в часі, а в цінностях, які вони собі встановили.
Львів 31.10.19
Є щось непомірно глибше, ніж гроші — це відповідальність. Відповідальність перед мораллю, етикою, суспільством. Отож концепція справедливості — понад усе.
Львів 30.10.19
У Львові ретельно відсканували 24 пам'ятки архітектури, що дозволить, в разі потреби, відновити їх до найменших дрібниць. А на щодень працює спеціальний додаток, через який ці будівлі можна порозглядати зблизька.
Львів 29.10.19
Шанс, що Земля остаточно припинить існування через екологічну кризу, є. Людина має вибір: або знищити саму себе, або навести порядок і жити довго й благословенно.
Львів 24.10.19
У нас було замало емпатії і ми проґавили той момент, коли певні суспільні явища почали перетворюватися в суспільні феномени.
Львів 22.10.19
Колись цю чудово борокову будівлю для створення єпархіального музею викупив митрополит Андрей і заповів її народові.
Львів 18.10.19

в уkраїні

Сьогоднішнє завдання Путіна – не дотиснути Україну за будь-яку ціну, а привести до ситуації, в якій Україна опиниться у фарватері політики, спрямованої на відновлення певної довіри до Росії.
Київ 11.12.19
Саміт "Нормандської четвірки" завершився без великих перемог, але водночас і без зрад – власне, сама відсутність новин стала для багатох позитивною новиною. Сторони взяли на себе обов'язок обмінятися полоненими "всіх на всіх". Україна муситиме запхати Штайнмаєра в закон.
Normandie 10.12.19
«Червоні лінії» стали константою, яку подолати вже неможливо. Огляд подій тижня в Україні
Київ 09.12.19
Новий директор Інституту національної пам'яті – це зовсім не В'ятрович. Це радше навпаки
Київ 09.12.19
Пошта і вокзал – це вже давно не той перелік об'єктів, які треба захопити, аби отримати владу. Критична інфраструктура тепер є поняттям і ширшим, і глибшим.
Львів 05.12.19
Чутки про відмирання телебачення дуже передчасні, і «труба дурнів» в політичному житті України й надалі рулить, робить погоду і замовляє музику. Тому розглянемо, що у цій трубі наразі цікавенького.
Львів 03.12.19
Для стимулювання апетиту на Кавказі вживають айран, на берегах Тібру кампарі, а в наших палестинах відповідним процесам сприяє трохи соціології і скандалів. Огляд подій тижня в Україні.
Київ 02.12.19
Насправді перепису населення в Україні очікують вже давно. Втім, нова влада передбачила такий його варіант, від якого соціологи просто очманіли.
Київ 01.12.19
Для України дуже корисно тримати окупований Донбас якнайдалі від себе якнайдовше. Всі реформи були би неможливими, якби Донбас залишився в її складі.
Львів 28.11.19
Покарання винних – це не самоціль, це лише маленький елемент в головній цілі – встановленні істини, справедливості, в поверненні нашого суспільства в єдині координати добра і зла.
Київ 26.11.19
Такої кількості приводів для скандалів жодна інша правляча в Україні партія не давала. "Темні конячки" Зеленського лізуть боком і нам, і їм. Огляд подій тижня.
Київ 25.11.19
В Україні вже рік триває дискусія про те, чи офіційний Київ мусив скеровувати три свої кораблі в Керченську протоку – просто в пащеку ворога. В тій дискусії ми не зауважили, як уподібнилися до слів ворога, і як почали шукати ворогів поміж собою.
Львів 20.11.19
Повість Кобилянської псувала настрій в шкільному віці. А зараз цим займаються на законодавчому рівні. Огляд подій тижня в Україні.
Київ 18.11.19
Зеленському виявилось замало двох критично важливих сфер відповідальності: зовнішньої політики та оборони — і він недвозначно «натякає», що заінтересований мати ще одну — сферу кримінальної юстиції.
Київ 18.11.19
Політики у всьому світі – це слабкі люди, які не можуть багатьом спокусам сказати «ні». В політиці якщо можна зловживати, то будуть зловживати.
Львів 13.11.19
Підписатися на Збруч RSS