Парламентські вибори в Австрії ведуть до зміни влади. Партійно-політичні преференції австрійців зісунулися праворуч. І в цьому немає нічого втішного ні для Європи, ні для України.
Австрія 20.10.17 Вибори
Після референдуму про незалежність відносини на лінії Мадрид-Барселона щільно увійшли в патовий стан. Кожна сторона розуміє, що зайвий рух може бути використаний опонентом. І обидві сторони поки що в програші. У виграші, як стверджує багато західних видань, Володимир Путін.
Іспанія 06.10.17 сецесія
От фактично й завершився «виборчий рік» у Європейській Унії. Кремль його програв. Це стало зрозумілим з оголошенням результатів виборів до Бундестаґу.
Німеччина 27.09.17 Бундестаґ
У Каталонії знову руба стоїть питання незалежності. Справа наближається до референдуму. А за межами іспанської провінції такій тенденції найбільше тішаться в Кремлі.
Каталонія 21.09.17 сецесія
Тему евентуальної ядерної війни віднедавна знову активно обговорюють у світі.  Підкинув її лідер КНДР Кім Чен Ин, залякуючи світ своїми ракетами з атомними боєголовками. Дипломатичні інструменти вгамування Пхеньяна чимраз виразніше демонструють свою недієвість.
КНДР 14.09.17 Ядерна зброя
Варшава чимраз жорсткіше ставить питання про репарації від Німеччини за ІІ Світову війну. Берлін, звісно, відповідає відмовою й не бажає навіть обговорювати це питання. Чи здатна ця проблема спровокувати чергову тріщину в європейській єдності?
Варшава/Берлін 07.09.17 Друга світова
Уряд Молдови ставить руба питання про виведення російських військ з Придністров’я. Водночас проросійський молдовський президент відстоює діаметрально протилежну позицію. Загалом придністровська проблема чимдалі глибше заходить у глухий кут.
Молдова 31.08.17 геополітика
Шарлоттсвілль у американському штаті Вірджінія зненацька став всесвітньо знаменитим. Невелике, консервативне, мирне містечко перетворилося на символ расового протистояння з одного боку, а з іншого – на свідчення того, що історія 150-літньої давнини може розколоти навіть таке просунуте громадянське суспільство, як у США.
США 16.08.17 Расизм
Дві події, якими почався цей тиждень, можуть, на перший погляд, здатися прохідними, але насправді вони дають змогу окреслили чіткі рамки чинного геополітичного протистояння на лінії Вашингтон-Москва і його розвитку в осяжному майбутньому. Мовиться про східноєвропейське турне віце-президента США Майка Пенса і «дипломатичні санкції» Москви.
Східна Європа 02.08.17 геополітика
Минулі дні польська вулиця жила протестами. Багатотисячні акції були спровоковані намаганням урядової партії провести котроверсійну реформу судочинства. Поки що справа зупинилася на тому, що президент заветував два з трьох законів з пакета реформ
Польща 26.07.17 реформа
Проблема з курдським суверенітетом – ще складніша за каталонську. Оскільки евентуальна держава може постати у найгарячішій нині точці на планеті, ще більше заплутуючи й без того складний близькосхідний вузол.
Ірак 13.10.17 сецесія
Чи дійсно Росія готова виводити свої війська з Донбасу? Таке питання почало мусуватися в ЗМІ після мінської зустрічі ВолкерСурков. Серйозною підставою для цих тверджень можна вважати вплив західних санкцій на Росію, який стає чимраз болючішим.
Росія 26.08.17 Санкції
Політикум і медіа-спільнота передвиборчої Німеччини несподівано отримали нову тему для обговорення. Її надав голова Вільної демократичної партії (ВДП) Крістіан Лінднер (Christian Lindner) своїм висловлюванням про необхідність примирення з Москвою й евентуальним заплющенням очей на анексію Криму.
Німеччина 09.08.17 Санкції
Газотурбінний скандал із концерном Siemens змусить і німецький уряд, і уряди інших країн-членів ЄУ ретельніше пильнувати за тим, чи місцеві бізнесмени дотримуються санкційних приписів.
Німеччина 19.07.17 Санкції
Така доля всіх імперій. І британська імперія — аж ніяк не виняток. Сп'яніння від думок про власну "унікальність" чи "обраність", як результат — відрив від реальності
Лондон 26.06.17 Роман Мотичак
Минулого тижня Сенат США підтримав посилення санкцій проти Росії. Це можна вважати однією з найвизначніших перемог українського лобі в Сполучених Штатах. Після того, як закон про санкції підпише президент США, Росії буде ой як не солодко. Хоча болісного удару зазнають і ті європейці, котрі все ще ставлять на енергетичну співпрацю з Кремлем.
Вашингтон 20.06.17 Санкції
Наприкінці минулого тижня світ пережив досі небувалу кібератаку. За приблизними підрахунками, офірами комп’ютерного вірусу стали близько 200 тисяч юридичних і фізичних осіб у 150 країнах світу. То хто ж той зловмисник? Чи часом не Кремль?
17.05.17 Кремлівські гакери
«Навальний знову кидає виклик Путіну» – заголовками такого кшталту рясніли газети європейських країн. У статтях відчувалася надія на демократизацію Росії та стурбованість брутальним розгоном акції. Чи ж були реальні підстави до цього?
Росія 28.03.17 ФСБ
Глобалізацію не зупинити — навіть тим, хто її колись започаткував. Не варто повертати назад колеса історії, бо під колесами історії загинула не одна імперія
14.03.17 no_brexit
Що за чорна кішка пробігла між Росією та Білоруссю? Мінськ з Москвою вже неодноразово вели війну нервів, а потім йшли на мирову. Але нині це може перерости у щось поважніше
Мінськ 15.02.17 ЄврАзЕС
Генетичні дослідження засвідчують, що перші відгалуження генеалогічного дерева людини мали місце понад 300 000 років тому.
01.10.17 Антропологія
Цікава і водночас трагічна історія Забутого Королівства, Le Royaume Oubliе. Та народ цей, як і їх мова «таків», досі живий, досі до кінця нескорений. Потугу лицарської звитяги, що кипить в їхній крові, не варто недооцінювати.
Окситанія 03.12.16 Європа реґіонів
У світі народжується дедалі більше малюків, зачатих з використанням технології мітохондріальної заміни. Практика мітохондріальної заміни пробуджує серйозні етичні та наукові дебати.
25.10.16 Генетика
Європейців непокоїть демократія в США; президентська кампанія, яка довший час вважалася взірцем, цього разу є, по суті, взірцем вербального насильства і фанфаронства. Як могли так низько впасти наші американські друзі?
06.10.16 ABC : Сорман
Ми відчуваємо ностальгію за творчим і відповідальним інтелектуальним життям, яке допомагає побачити ясно те, що здається заплутаним, і шукає рішення для нинішніх проблем.
04.10.16 El País : Льйоса
Капіталізм потребує легітимізації. Він процвітатиме тривалий час лише тоді, коли сприятиме добробуту громадян держави
23.09.16 FT : animal-spirits
Ґренландські акули - живуть найдовше серед хребетних і, можливо, усіх тварин на Землі.
22.08.16 Зоологія
Політичні та суспільні процеси в Росії останнім часом справляють враження, що в Кремлі таки вирішили уподібнитись орвелівському Великому Братові. Наступним логічним кроком було б заснування Міністерства Правди.
13.07.16 ...o mores
Експеримент уперше розкриває, якою є оптимальна тривалість зорового контакту в комунікації людей.
11.07.16 Соціальна психологія
Телескоп Габбл та космічний зонд Юнона спільно досліджуватимуть яскраве випромінювання газового гіганта.
08.07.16 астрономія

дисkурси

Надходить час, коли все буде зв'язане зі всім у мережу, наділену новим типом інтелекту. Ми вже є в нурті змін, яких часто не розумієм, тож не потрафимо вгледіти і зрозуміти їхні наслідки. 
20.10.17 : футурологія
Що багатші люди, то краще вони розуміють суть cost of carry. В певний момент людина прозріває, що краще нічим не володіти, а лиш брати напрокат, коли треба
19.10.17 : тренди
Сучасні суспільства прагнуть бути незаплямованими і хочуть, аби таким був план міста, а це неможливо, допоки вулиці називають іменами людей: не можна пригадати настільки лицемірного і пуританського суспільства, яким є нинішнє – ані такого упередженого
18.10.17 : Хав’єр Маріас
Завдяки штучному інтелекту освіта рівня Гарварду стане доступною мільйонам. Ізраїльський науковець і футуролог Ронер Тал-Ботцер розмірковує, чи зможе штучний інтелект розв’язати основні проблеми людства.
16.10.17 : AI
Ми мусимо відмовитися від історичних упереджень і визнати, що віртуальна книжка має певні переваги, ізолюючи текст, звільняючи його від пут фізичних книжок та обмежень і відволікань зовнішньої форми. Але...
16.10.17 : Фернандес-Арместо
Семюел Йохельсон впродовж п’ятнадцяти років аналізував усі типи ув’язнених і у своїй тритомній праці "The criminal personality" доходить висновку, що справжнім злочинцем народжуються, а не стають, тому він не може виправитися, крім виняткових випадків
13.10.17 : Карраскаль
Історія кишить індивідуальними наративами, які, можливо, варто інтерпретувати в термінах критичних феноменів фазових переходів
12.10.17 : питання року
Дискусії про те, хто цивілізаційно вище — Америка чи Європа? — тягнуться роками. "Цивілізація" Дебре є полемікою з резонансною свого часу "Європейською мрією" Ріфкіна, що вже в підзаголовку заявляв: європейська візія майбутнього затьмарює American Dream. Однак нині Захід — це Америка. Американська перевага для всіх очевидна
11.10.17 : Режіс Дебре
Ми іґноруємо те, що історія не є ані доброю, ані поганою – це просто історія, перекреслюючи яку, ми думаємо, що виправляємо її чи позбавляємось від неї, хоча результат є якраз протилежним
10.10.17 : Перес-Реверте
Нема жодного позитивного довгострокового зв'язку між щастям та зростанням ВВП. Пора думати про альтернативи
09.10.17 : забути ці ідеї
Краса дає владу, збуджує заздрість і пристрасть. Але нічого не пояснює, нічого не вирішує, нічого не навчає: звідки в нас береться почуття краси? І нащо?
06.10.17 : краса
Економічна точка зору не відрізняється від точки зору здорового глузду. Економічна цінність мистецтва полягає у комерційній і культурній цінності вистави, а не у витратах на прибирання театру.
05.10.17 : Джон Кей
Обидва уряди – як іспанський, так і каталонський – добилися своїх планів Б. Обидва можуть намагатися і далі йти тим самим шляхом, що могло би перетворити лихо на катастрофу. Заради громадян треба було б пошукати інший план.
04.10.17 : Каталонія
Існує феміністська течія, яка воліє говорити, що все те, що роблять чи зробили жінки, є – за означенням — надзвичайним. Перепрошую, але це неправда.
03.10.17 : Хав’єр Маріас
Те, що відбулося вчора, — це крах політики. Політика є вирішенням проблем, а не створенням нових. Вирішення політичних проблем не може бути передано суддям, прокурорам та поліції. В Каталонії існує політична проблема.
02.10.17 : Каталонія