слово

Галина Канарська
спогади: Цю невелику за обсягом книгу треба читати не поспішаючи, одна за одною мандруючи долею Бориса Міруса, а отже – сторінками історії.
Львів 16.01.18
Розмовляла Наталя Ткачик
особистість: Катажина Котинська – про найбільші спокуси та гріхи перекладача, і про Львів, якому присвячена її найновіша культурологічна розвідка.
Львів 09.01.18
Тимофій Гаврилів
Книжка: Гриб від вибуху окреслив рамкові умови японської літератури, змусивши переглянути модерністську естетику; змусивши переглянути естетику як таку.
Львів 05.01.18
Розмовляла Наталя Ткачик
особистість: Польський поет і літературний критик розповідає про свою життєву пригоду з літературою, найновіші боксерські вірші, мандри як стиль життя і спосіб натхнення.
Львів 30.12.17
Ганна Улюра
книга: Історичні постаті типу Ревери та історичні події на кшталт великої пожежі в Станіславі 1868 року (однозначно найкраща сцена в «Малхуті») створюють у романі тло, яке ми здатні «впізнати».
Київ 18.12.17
Розмовляла Юстина Добуш
переклад: Переклад – не ремесло і не мистецтво, а своєрідна культурна (щоб не сказати – духовна) практика.
Львів-Київ 30.11.17
Ганна Улюра
книга: «Сараєво для початківців» – це не про пам'ять; це про надію.
Київ 22.11.17
Тимофій Гаврилів
Книжка: Оповідання Еліс Манро швидко забуваються, сюжети стираються, написані в поспіху, як у поспіху відбувається саме життя, зібгане, мов аркуш невдало списаного паперу.
Львів 17.11.17
Ігор Котик
книга: Стільки віршів уже написано про любов, а Василь Карп’юк і далі пише про неї.
Львів 14.11.17
Ганна Улюра
книга: Документальний роман «Східно-Західна вулиця: Повернення до Львова» відомого британського адвоката з прав людини Філіпа Сендса – про те, як будувати власну ідентичність за принципової відсутності спільних спогадів.
Київ 07.11.17

образ

Мирослав Трофимук-молодший
ART-експеримент: Franko Laboratorium – це осучаснення самої експозиції, доповнення історичних експонатів експонатами емоційними.
Львів 11.01.18
Галина Канарська
ARt-портрет: Якби треба було скласти список знакових львів’ян, то для мене у цьому списку обов’язково був би Валерій Бортяков: дивовижна людина, яка прийняла Львів як власну ідентичність і проросла до нього корінням.
Львів 31.12.17
Дарина Скринник-Миська
ART-проект: Розколоті, побиті уламки Миколаїв-Богородиць-Змієборців-архангелів-апостолів, завислі у символічному просторі порожнечі-небуття, оті пазли-пузлі-пуцлі, – що це?
Львів 27.12.17
Зеновій Мазурик
Музей: Музей ставить перед собою завдання розказувати про культурне різноманіття світу, використовуючи унікальні колекції Австрії.
Відень-Львів 29.11.17
Галина Канарська
in memoria: 1 грудня минає 17 років у житті кожного з нас без Фурика. І тільки він нас залежить, чи вдасться зберегти хоч щось зі шаленства його барв.
Львів 21.11.17
Анатолій Звіжинський
ART-Portret: «Мене завжди цікавили містифікації, а ще я дивувався, чому в музеях Західної України немає решток динозаврів чи мамонтів. То я вигадав легенду про карпатських динозаврів».
Івано-Франківськ 18.11.17
Богдан Мисюга
ARt-портрет: Володимир Лобода – не дисидент чи бунтар-антирадянщик. Він, скоріше, аутсайдер будь-якої системи, що тисне на особистість.
Львів 04.11.17
Розмовляла Дарина Скринник-Миська
ART: У простих, часто банальних, буденних образах, взятих з власного досвіду, йому вдається віднаходити такі міфологеми чи універсалії, які розпізнаються на якомусь досвідомому рівні людьми різних культур, різних досвідів, різних цивілізацій як близькі, як свої.
Львів 02.11.17
Ярина Коваль
Виставка: Як тільки заходить мова про щось духовне, навіть сакральне, в цьому контексті людське тіло зазвичай отримує епітети «грішне», «тлінне», «таке, що обтяжує».
Львів 27.10.17
Ігор Панчишин
особистість: Мистецтвознавці, переважно, в першу чергу були заскочені його зовнішністю, а вже потім  – незвичністю форм та ідей в його творах.
Івано-Франківськ 25.10.17

звук/дія

Майя Гарбузюк
Простір діалогу: Цей «паровоз історії» – «тук-тук», «так-так» виплескують у долоні актори разом із глядачами ритм його коліс – ментально відправлено із 1924 року, відколи козацький Бахмут став радянським Артемівськом.
Львів 18.01.18
Любов Ільницька
НашТеатр: У контексті польсько-української співпраці у сфері театру Перший перегляд (незалежних) українських театрів став рідкісною спробою змінити вектор нашого партнерства.
Варшава-Львів 17.01.18
Розмовляв Ярослав Підгора-Гвяздовський
ЇхнєКіно: За дужками підсумків минулого кінематографічного року опинилось чимало вартісного, що могло б утворити список інших «кращих», і значно довший за попередній.
Київ 15.01.18
святочне: Провадять бесіду, запитують, починають коляди, що їх підхоплюють у колі. Так і триваємо разом: спів-кутя-спогади-спів...
Львів 12.01.18
Магус Анастасія, Шавель Тетяна
НашТеатр: «Впольована пристрасть» стала чимось новим для Львівського академічного театру імені Леся Курбаса.
Львів 10.01.18
Аделіна Єфіменко
ОПЕРА: Сміх і сльози Ольги Кульчинської на сцені Баварської Staatsoper.
Мюнхен-Львів 31.12.17
Ярослав Підгора-Гвяздовський
ЇхнєКіно: Якщо фільмів у світі щороку знімають від 5 до 6 тисяч, то скільки ж має бути серіалів? Відповідь така: добрих – менше.
Київ 29.12.17
Галина Канарська
прем'єра: Ви спитаєте, про що ця вистава? Про біль життя, про щастя життя, про дорогу до себе, про дорогу до Любові.
Львів 28.12.17
розмовляла Ірина Ковальчук
НашеКіно: «У мене не було мрії ставати режисером – була мрія розповісти певну історію»
Львів 22.12.17
Діана Горбань
ARt-портрет: Співали на вулиці не для грошей, а для того, щоб навчитися слухати один одного, незважаючи на те, як реагують люди і наскільки шумно навколо.
Львів 21.12.17

думка

Підготували Євгенія Нестерович, Наталія Космолінська
Звіт: Підбиття підсумків у 2017-му стало справжнім трендом – з’явився свій хештег, і навіть антитренд, як і годиться в українському сегменті фейсбуку.
Львів 08.01.18
Підготувала Оля Вишня
ідеї: Як популяризувати українську літературу в світі? Які книжки пропонувати іноземцям? Як працювати з перекладачами – українськими й іноземними? 
Львів 29.11.17
Юстина Добуш
рефлексія: Інша сторона читання: маючи доступ до всіх літератур світу, що ми обираємо?
30.08.17
Розмовляла Ганна Улюра
особистість: «Я не активістка в традиційному значенні слова. Але так, як я живу, як я говорю, як я вчу моїх студентів, як я пишу, як я функціоную, як я виховую дитину – так, я феміністка».
Львів 26.07.17
Ірина Старовойт та Ростислав Чопик
освіта: Розмова Ірини Старовойт та Ростислава Чопика про викладацьку майстерність.
Львів 05.05.17
Леонід Ушкалов
вічне: ...Одним із «тоненьких хитких місточків» над безоднею ось уже кілька століть поспіль є для української людини книга Томи Кемпійського.
Львів 22.04.17
Підготувала Христя Рутар
історія: Жіночий досвід українок у ГУЛАГу у 1940-50‑х рр.. Конспект лекції Оксани Кісь.
Львів 13.04.17
Анастасія Чупринська
процеси: Доктор Марцін Поправскі – про специфіку, виклики та значення культурних індустрій у Східній Європі.
Львів 03.04.17
Валерій Бутевич
Премія: Південноафриканський поет, есеїст, драматург, художник, борець із апартеїдом і політичний в’язень – Брейтен Брейтенбах – став лауреатом престижної Міжнародної літературної премії ім. Збіґнєва Герберт.
Варшава 08.03.17
Тарас Федорчак
Конкурс: 15 лютого повинен відбутися перший тур конкурсу на заміщення посади директора-художнього керівника Львівського обласного театру ляльок. 
Львів 14.02.17