слово

Ганна Улюра
книга: Нова прозова збірка Катерини Калитко «Земля Загублених, або Маленькі страшні казки» формально може нагадати магічний реалізм. Але це не він.
Львів 22.05.17
Підготувала Анна Цупко
дискурс: Ярина Цимбал, Микола Сулима, Дмитро Горбачов та Іван Козленко розповідали про найвідомішого українського футуриста на Книжковому Арсеналі.
Київ 19.05.17
Петро МІДЯНКА
переклад: В центрі уваги автора поетичної збірки «Між нами» – саме Південночеський край, його мешканці,старі й зовсім молоді.
с. Широкий Луг (Закарпаття) 13.05.17
Ігор Котик
книга: Книжка «Муза і чин…» спростовує традиційний погляд на Остапа Луцького як на літературного вискочку, з якого розсудливому Каменяреві вдалося зробити людину. Поруч з тогочасними літературними авторитетами він не виглядає фігурою другорядною.
Львів 11.05.17
Іван ЛУЧУК
дискурси: Цікавий перш за все як літератор, Остап Луцький залишив слід не лише в літературі, а й у суспільному житті, в українській історії загалом. Це видно навіть із пунктиру його біографії.
Львів 11.05.17
Мар’яна Барабаш
НашаКнижка: За показовими каламбурами ця повість насправді ховає глибші ідеї для роздумів...
Львів 10.05.17
Тимофій Гаврилів
дискурс: Чи не уособлює час, в якому жив Рот, самосумнів Модерну, його модерністичний overrunning? Чи не тікаємо ми сьогодні також, як у часи Рота?
Львів 09.05.17
Христина Содомора
книга: Людство гине, і лише кільком випадковим особам вдається врятуватися. Потрапивши на острів Ґалапаґос, вони стають прабатьками нового людства...
Львів 30.04.17
Ганна Улюра
книга: Кожен із героїв Джонсона просто на наших очах проходить через ситуацію, супроводжувану сильним болем. Щоб його герої при цьому залишалися живими, він робить їх смішними.
Київ 28.04.17
Тимофій Гаврилів
Книжка: Немає колективних страждань. І відповідальність за злочини завжди індивідуальна – зокрема, й тоді, коли вони скоєні в масовому психозі.
Львів 27.04.17

образ

Богдан Мисюга
ART: За тим усім криється несамовита жага відтворити шляхетну прозорість, за якою – буйний цвіт закарпатських орнаментів, наче семіотичний «код правди» з дитинства.
Львів 24.05.17
Олександра Кущенко
ART: Поміж писанками та постом: запрошення до пошуків Бога засобами сучасного мистецтва.
Львів 29.04.17
Розмовляла Божена Городницька
театральне: Після кількамісячної перерви «Галерея сценографії» знову відчиняє свої двері і обіцяє презентувати нову експозицію щомісяця.
Львів 25.04.17
Богдан Мисюга
ART-Portret: Чесноти, до яких прагнув Великий Львівський Романтик: для когось – як програма свого Воскресіння, а для когось – свого небуття…
Львів 18.04.17
Ярина Шумська
Фестивальне: Щороку митці-учасники фестивалю знову і знову дивують місцевих жителів, наповнюючи сучасним мистецтвом їхнє повсякдення, а місцеві глядачі переважно з усмішками і цікавістю в очах долучаються до цих акцій.
Львів 06.04.17
Олександра Кущенко
ART: Простір культури LEMinarium цього року запропонував глядачам цикл інтелектуальних вправ.
Львів 04.04.17
Анатолій Звіжинський
ART: Вперше в одному просторі вдалося представити в такому складі творчість різних поколінь, різних світоглядів, різноманітних естетик та ідеологій. 
Івано-Франківськ 28.02.17
Богдан Мисюга
ART: Окрім асоціативного діапазону фактури, Ігоря Шумського завжди цікавив духовний вимір площини. 
Львів 22.02.17
Діана Горбань
ART-ідея: Картина має висіти на гаку від будівельного крана або лебідки, і до відкриття все має бути в таємниці. 
Львів 19.02.17
Анатолій Звіжинський
ART: Настала потреба озирнутися назад – на майже тридцятилітній час практик образотворчості, час з’яви нового покоління, інакших способів рефлексій і технологій самовираження. 
Івано-Франківськ 31.01.17

звук/дія

Ярослав Підгора-Гвяздовський
НашеКіно: Конче треба знімати кіно саме про таких людей, як Саїде. І важливо, щоб знімали люди, подібні до Ахтема Сейтаблаєва.
Київ 18.05.17
Розмовляла Анна Золотнюк
ART-фест: Зносили мозок потужним звуком та вібраціями Sasha Dolgiy, Dr. Nexus, Holzkopf, Souvenir de Tanger, Clasps, Astma, Svarog.
Тернопіль 16.05.17
Тетяна Фішер
НашаМузика: Дев’ять речиталів молодих гітаристів – враження та відгуки.
Львів 15.05.17
Ярослав Підгора-Гвяздовський
ЇхнєКіно: Класичний міф-казку до такої міри переробили, осучаснили і видозмінили, що годі думати про його минулу версію – більше про неї ніхто не згадає.
Київ 12.05.17
Олександр Юдін
jazz: Вихідні твори постають у новому вигляді: покладені на інший ритм, зі зміненими інтервалами. Можна це назвати аранжуванням, а можна – переосмисленням.
Київ 11.05.17
Ярослав Підгора-Гвяздовський
Наше Кіно: Особливо в цьому питанні звертає увагу швидкість, з якою премію було придумано і втілено в реальність – за 2-3 місяці!
Київ 08.05.17
Марія Кауц
jazz: Серед 200 джаз-бендів саме Tamara Lukasheva Quartett дістав цю найвище дотовану в Німеччині відзнаку в сфері джазу.
Кельн (Німеччина) 03.05.17
Тетяна Фішер
НашаМузика: Ensemble Nostri Temporis на Контрастах виконуватиме твори усіх учасників майстер-класів.
Львів 26.04.17
Аделіна Єфіменко
ОПЕРА: Актуальна оперна прем’єра віддзеркалила багато гострих проблем сучасності.
Мюнхен 21.04.17
Ярослав Підгора-Гвяздовський
ЇхнєКіно: Глядача залучено до мандрівки далеко-далеко у макро-космос і дуже-дуже близько у  мікрокосмос, до мандрівки з питаннями про життя, його сенс, звідки ми пішли, куди йдемо, куди прийшли і загалом – хто ми такі? 
Київ 19.04.17

думка

Ірина Старовойт та Ростислав Чопик
освіта: Розмова Ірини Старовойт та Ростислава Чопика про викладацьку майстерність.
Львів 05.05.17
Леонід Ушкалов
вічне: ...Одним із «тоненьких хитких місточків» над безоднею ось уже кілька століть поспіль є для української людини книга Томи Кемпійського.
Львів 22.04.17
Підготувала Христя Рутар
історія: Жіночий досвід українок у ГУЛАГу у 1940-50‑х рр.. Конспект лекції Оксани Кісь.
Львів 13.04.17
Анастасія Чупринська
процеси: Доктор Марцін Поправскі – про специфіку, виклики та значення культурних індустрій у Східній Європі.
Львів 03.04.17
Валерій Бутевич
Премія: Південноафриканський поет, есеїст, драматург, художник, борець із апартеїдом і політичний в’язень – Брейтен Брейтенбах – став лауреатом престижної Міжнародної літературної премії ім. Збіґнєва Герберт.
Варшава 08.03.17
Тарас Федорчак
Конкурс: 15 лютого повинен відбутися перший тур конкурсу на заміщення посади директора-художнього керівника Львівського обласного театру ляльок. 
Львів 14.02.17
Розмовляла Діана Горбань
дискурси: Молодіжна організація «СТАН», яка переїхала з Луганська до Івано-Франківська, створила проект «Luhansk’s Art&Facts» – віртуальний музей про культурне і громадське життя Луганська 2004-2013 рр.
Івано-Франківськ 30.01.17
Підготував Олег Твердь
особистість: «Світ людини надто химерний і непередбачуваний, аби комусь бути впевненим у своїй правоті» – Андрій Дахній
Львів 22.01.17
Розмовляла Євгенія Нестерович
особистість: «Як історик я поставив собі за мету пояснити чеському суспільству, як Україна вирізняється з того, що загалом сприймають як Росію»
Львів 26.10.16
Анастасія Чупринська
дискурс: Кілька тижнів тому запрошені письменники повернулися у США. І тепер матриця Нью-Йоркської групи як культурного явища лежить перед очима українського читача...
Львів 12.10.16