слово

розмовляла Анастасія Чупринська
інтерв’ю: Наталка Білоцерківець та Микола Рябчук
22.08.17
Ганна Улюра
книга: Йдеться не просто про письменницьку автобіографію, а про завжди екстравагантну, точніше – (буквально) ексцентричну прозу Анджея Стасюка. 
Київ 21.08.17
Прес-служба МАЧ
фестиваль: МАЧ відкриває очі та вуха, дозволяє подивитися на наших сусідів, почути їх та спробувати зрозуміти, адже Чехія, Словаччина, Польща, Грузія та Україна це країни близькі.
Львів 16.08.17
Розмовляла Юстина Добуш
переклад: Сприйняття перекладу залежить від того, як ти входиш у нього — через мову чи через літературу.
Львів 09.08.17
Ярина Королюк
плагіат: Якась лиха сила спокусила купити роман «Яблуневі квіти» Ю. Кирика, що привернуло увагу до його творчості. І зарябіло мені в його текста «запозиченнями» з оповідань Бруно Шульца, Юрія Винничука чи Юрія Андруховича...
08.08.17
Тетяна Майборода
книга: Альтернативна історія, добряче приправлена добірним гумором та гротеском.
Київ 03.08.17
Валерій Бутевич
in memoriam: З нагоди 19-ї річниці смерті поета, що народився та провів перші 19 років свого життя у Львові, – три маловідомі епізоди з біографії автора «Пана Cogito».
Варшава-Львів 27.07.17
Ія Ківа
ПОЕЗIЯ: Маріанна Кіяновська: «Я людина. Я можу відчувати те, що відчуває інша людина. Я можу уявити, що відчували євреї, коли їх вели на розстріл»
25.07.17
Мар’яна Барабаш
книга: Іда Фінк – авторка з особливим баченням історії – не просто описала  свої (чи й не-свої?) спогади про моторошні події з часів Другої світової війни; її сповідально-меморизований опис реально проживається сучасним читачем.
Львів 20.07.17
Ганна Улюра
книга: «Риб’яча кров» – реалістична і достовірна історія не людей, а атомного реактора.
Київ 18.07.17

образ

Розмовляла Христина Лукащук
ART-розмова: «Сад» продовжує рости, цвісти і в’янути. І є ще насіння, про яке невідомо, що з нього виросте.
Львів 21.08.17
Богдан Мисюга
ART: Існує актуальна форма, котра є медіумом найближчої рефлексії, і вона не потребує пояснень, там все зрозуміло навіть непідготовленому глядачеві.
Львів 17.08.17
Розмовляла Дарина Скринник-Миська
ART-розмова: Мої пра- пра- пра- прабабці – вони всі жили якимись емоціями, раділи, страждали. І вони передавали, передавали… А я зараз несу в собі генетичну інформацію оцих предків.
Львів 08.08.17
Зеновій Мазурик
ART: Як типовий опис радіоприймача розповідає про культ особи фюрера, що спільного має бюст штурмовика СА Горста Весселя з концтаборами?...
Львів 02.08.17
Записала Наталія Космолінська
ART: Світобачення Французова і в цифрі залишається впізнаваним: йому й далі вдається артистично поєднувати романтичне з іронічним, а стьобне – з меланхолійно-медитативним.
Львів 01.08.17
Богдан Мисюга
ART-Portret: Іван Франк завжди малював. Виріс у селі і сприймав мистецтво як тяжку працю, таку, як праця хлібороба чи садівника…
Львів 26.07.17
Анатолій Звіжинський
ART: Сучасне мистецтво переважно демонструє виклично зневажливе ставлення до монетизації артефактів, намагається втнути щось непродажне.
Івано-Франківськ 22.07.17
Анатолій Звіжинський
ART-фест: Порожнечу забуття на час фесту було заповнено морем. Франківськ відмежувався від Станіславова умовною водою і перетворився на символічний порт. Етику замінено естетикою.
Івано-Франківськ 11.07.17
Богдан Мисюга
ART: Епіграфом для виставки у Львові стали слова американського письменника Вільяма Фолкнера «Минуле не вмерло, воно навіть не минуло».
Львів 14.06.17
Розмовляла Дарина Скринник-Миська
ART-розмова: Немовби спростовуючи поширений міф про те, що художники не вміють говорити, П.Маков викладає свої думки в такий спосіб, що вони й справді звучать як афоризми.
Львів 31.05.17

звук/дія

Аделіна Єфіменко
ОПЕРА: Умберто Еко писав: «Я досліджував діалектику прав тексту і інтерпретатора і дійшов висновку, що впродовж останнього десятиліття інтерпретатори отримали занадто багато прав».
Мюнхен-Львів 15.08.17
Ярослав Підгора-Гвяздовський
ЇхнєКіно: Тут все на межі, все дуже голосно і яскраво, з посмішками і стріляниною, але без крові, катастрофами, але без трагізму.
Київ 14.08.17
Розмовляла Ольга Вишня
FEST: Відтепер Львів – місто Моцарта. Щоправда, іншого, але, як то кажуть в Галичині – «то родина».
Львів 11.08.17
розмовляла Ірина Ковальчук
кіно: Їхні обличчя нам не відомі, бо вони дивляться свої роботи в останніх рядах, уникають говорити про себе словами, натомість спілкуються магічною мовою кіно.
Львів 10.08.17
Ярослав Підгора-Гвяздовський
ЇхнєКіно: Переробка для кіно подарувала Кінгу втіху – одночасно повернутися до улюбленого епосу і спробувати його обіграти, осучаснити – візуалізувати з новими ідеями.
Київ 04.08.17
Ярослав Підгора-Гвяздовський
ЇхнєКіно: Героїня не просто наступила на п’яти чоловікам, вона зайшла на їх територію, конкретно віддавила всім ноги і образно дала всім прикурити.
Київ 28.07.17
Аделіна Єфіменко
ОПЕРА: Травнева прем’єра Баварської Штатсопер викликала бурхливі дискусії на межІ ейфорії і абсолютного неприйняття.
Мюнхен-Львів 24.07.17
Ярослав Підгора-Гвяздовський
НашеКіно: Якщо «Щастя моє» виявляв діагноз Росії, а «В тумані» - полемізував з цього приводу, то «Лагідна» – це вже постфактум, це – некролог.
Київ 19.07.17
Олександр Юдін
AlfaJazz: Два концерти на площі Ринок останнього дня фестивалю – це суцільний драйв, що цілком доречно під закриття: спочатку свято кубинської сальси, а потім – «відв’язний» рок-блюз.
Київ-Львів 17.07.17
Олександр Юдін
AlfaJazz: Музика Гербі Генкока – це постійна втеча від повторення, передбачуваності, від самого себе.
Київ-Львів 14.07.17

думка

Розмовляла Ганна Улюра
особистість: «Я не активістка в традиційному значенні слова. Але так, як я живу, як я говорю, як я вчу моїх студентів, як я пишу, як я функціоную, як я виховую дитину – так, я феміністка».
Львів 26.07.17
Ірина Старовойт та Ростислав Чопик
освіта: Розмова Ірини Старовойт та Ростислава Чопика про викладацьку майстерність.
Львів 05.05.17
Леонід Ушкалов
вічне: ...Одним із «тоненьких хитких місточків» над безоднею ось уже кілька століть поспіль є для української людини книга Томи Кемпійського.
Львів 22.04.17
Підготувала Христя Рутар
історія: Жіночий досвід українок у ГУЛАГу у 1940-50‑х рр.. Конспект лекції Оксани Кісь.
Львів 13.04.17
Анастасія Чупринська
процеси: Доктор Марцін Поправскі – про специфіку, виклики та значення культурних індустрій у Східній Європі.
Львів 03.04.17
Валерій Бутевич
Премія: Південноафриканський поет, есеїст, драматург, художник, борець із апартеїдом і політичний в’язень – Брейтен Брейтенбах – став лауреатом престижної Міжнародної літературної премії ім. Збіґнєва Герберт.
Варшава 08.03.17
Тарас Федорчак
Конкурс: 15 лютого повинен відбутися перший тур конкурсу на заміщення посади директора-художнього керівника Львівського обласного театру ляльок. 
Львів 14.02.17
Розмовляла Діана Горбань
дискурси: Молодіжна організація «СТАН», яка переїхала з Луганська до Івано-Франківська, створила проект «Luhansk’s Art&Facts» – віртуальний музей про культурне і громадське життя Луганська 2004-2013 рр.
Івано-Франківськ 30.01.17
Підготував Олег Твердь
особистість: «Світ людини надто химерний і непередбачуваний, аби комусь бути впевненим у своїй правоті» – Андрій Дахній
Львів 22.01.17
Розмовляла Євгенія Нестерович
особистість: «Як історик я поставив собі за мету пояснити чеському суспільству, як Україна вирізняється з того, що загалом сприймають як Росію»
Львів 26.10.16