Переговори України із Міжнародним валютним фондом затримуються через відставку Кабінету Міністрів Олексія Гончарука.

 

Про це повідомляє Bloomberg.

 

 

"Новий кредит у розмірі 5,5 мільярда дол. затримувався місяцями, частково через занепокоєння щодо впливу магнатів на уряд", – тлумачить Bloomberg.

 

Видання пише, що уряд Гончарука подобався інвесторам, а Генпрокурора Руслана Рябошапку підтримували на Заході. Натомість нині інвестори бояться, що з новим урядом до політики може повернутися вплив олігархів.

 

"У нового уряду є достатньо можливостей довести, що сумніви невиправдані", – резюмує видання.

 

Тим часом інвестиційна компанія Concordе Capital висловила рекомендацію уникати вкладень в держоблігації до того часу, поки не надійде позитивне повідомлення від МВФ.

 

Повідомляють, що після зміни уряду зріс ризик безперешкодної співпраці України з МВФ. "Ми не бачимо можливості для нового Кабінету Міністрів зробити щось краще, ніж попередній, Україна потрапить в серйозну політичну кризу вже в цьому році", – зазначено у звіті.

 

У компанії вважають, що одним із ключових наслідків перестановок в Кабміні є зростання ризиків популістської політики замість структурних реформ і повернення контролю над ухваленням рішень олігархами.

 

Concordе Capital додає: "Якщо основною вимогою фонду залишиться ухвалення закону, який перешкоджає денаціоналізації "Приватбанку", шанс на угоду буде", – цитує видання "Економічна правда".

 

10.03.2020