Він стане альтернативою концепції Дональда Трампа, який проголосив, що «майбутнє належить патріотам».

 

                                      Гайко Маас (у центрі)

 

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас (Heiko Maas) разом з представниками понад 50-ти держав оголосив про створення «Альянсу за мультилатералізм», метою якого є розширення міжнародної співпраці. Про це повідомила телерадіокомпанія Deutsche Welle.  

 

«Не зважаючи на всі існуючі кризи, світопорядок, заснований на правилах, приніс нам більше миру й добробуту, ніж будь-коли за всю історію. Ми повинні захищати його», – заявив Маас на установчій конференції «Альянсу», яка відбулася на марґінесі Генеральної Асамблеї ООН в Нью-Йорку у четвер, 26 вересня.

 

Маас висунув ідею «Альянсу за мультилатералізм» ще в липні 2018 року на противагу концепції президента США Дональда Трампа, який проголосив, що «майбутнє належить патріотам». Франція, Канада і Японія вже тривалий час працюють над реалізацією цієї ідеї, однак конференція в Нью-Йорку стала першим великим заходом в рамках нового формату. У числі основних тем порядку денного установчої конференції  були: зміцнення норм міжнародного права і прав людини, роззброєння, запобігання кризам, кліматичні зміни, консолідація світу і кібербезпека.

 

Мультилатералізм передбачає принцип побудови відносин між державами, який ґрунтується на механізмі багатосторонніх угод, що дозволяють кожній державі користуватися привілеями в стосунках з усіма партнерами. В рамках такої моделі не передбачено чітко обмеженого членства, як у випадку з G7 або G20, проте передбачено реформування міжнародних інститутів і зміцнення інтернаціональних домовленостей.

27.09.2019