Понад пів сотні держав заснували «Альянс за мультилатералізм».

Він стане альтернативою концепції Дональда Трампа, який проголосив, що «майбутнє належить патріотам».

 

                                      Гайко Маас (у центрі)

 

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас (Heiko Maas) разом з представниками понад 50-ти держав оголосив про створення «Альянсу за мультилатералізм», метою якого є розширення міжнародної співпраці. Про це повідомила телерадіокомпанія Deutsche Welle.  

 

«Не зважаючи на всі існуючі кризи, світопорядок, заснований на правилах, приніс нам більше миру й добробуту, ніж будь-коли за всю історію. Ми повинні захищати його», – заявив Маас на установчій конференції «Альянсу», яка відбулася на марґінесі Генеральної Асамблеї ООН в Нью-Йорку у четвер, 26 вересня.

 

Маас висунув ідею «Альянсу за мультилатералізм» ще в липні 2018 року на противагу концепції президента США Дональда Трампа, який проголосив, що «майбутнє належить патріотам». Франція, Канада і Японія вже тривалий час працюють над реалізацією цієї ідеї, однак конференція в Нью-Йорку стала першим великим заходом в рамках нового формату. У числі основних тем порядку денного установчої конференції  були: зміцнення норм міжнародного права і прав людини, роззброєння, запобігання кризам, кліматичні зміни, консолідація світу і кібербезпека.

 

Мультилатералізм передбачає принцип побудови відносин між державами, який ґрунтується на механізмі багатосторонніх угод, що дозволяють кожній державі користуватися привілеями в стосунках з усіма партнерами. В рамках такої моделі не передбачено чітко обмеженого членства, як у випадку з G7 або G20, проте передбачено реформування міжнародних інститутів і зміцнення інтернаціональних домовленостей.

27.09.2019