Учора Ватиканський прес-центр поширив наступне комюніке:

 

 

«У складній та делікатній ситуації, в якій перебуває Україна, Святіший Отець Франциск вирішив запросити на 5 та 6 липня 2019 року до Риму Верховного Архієпископа, членів Постійного синоду та митрополитів Української Греко-Католицької Церкви.

 

У зустрічі також братимуть участь очільники дикастерій Римської курії, що займаються питаннями, які стосуються країни.

 

Цією зустріччю Святіший Отець бажає висловити свою близькість Українській Греко-Католицькій Церкві, що здійснює душпастирське служіння як на батьківщині, так і в різних місцях світу.

 

Крім того, ця зустріч стане черговою нагодою для поглиблення відомостей про життя та потреби України з метою визначити способи, якими Католицька Церква, а особливо Греко-Католицька Церква, може дедалі ефективніше посвятитися проповідуванню Євангелія, зробити внесок у підтримку страждаючих та сприяння мирові, в порозумінні, наскільки це можливо, з Католицькою Церквою латинського обряду та іншими Церквами й християнськими спільнотами».

 

Як пояснив глава Української Греко-Католицької Церкви кир Святослав, такий спосіб зустрічей відповідає найвищому рівню уваги Римської Апостольської Столиці до нашої Церкви: «Такого типу зустрічі належать до внутрішньої практики Ватиканської курії, коли намагаються зрозуміти, яким чином діяти з приводу певних подій, обставин чи ситуацій. [...] Це важливий сигнал підтримки нашої Церкви, а також початок дуже серйозної праці, щоб можна було забезпечити належний розвиток нашої Церкви в її структурах, у її пастирській діяльності в Україні і за кордоном».

 

Ця стратегія завжди артикулюється навколо трьох пунктів.

 

1. Підтримати Церкву, яку хочеться вислухати, й зрозуміти, яким чином Святіший Отець особисто може діяти, щоб підтримати таку Церкву.

 

2. Подбати про належне зміцнення цієї Церкви: «Святіший Отець хоче, щоб усі наші митрополити і члени Постійного синоду мали можливість особисто представити важливі питання життя Церкви в Україні і за кордоном, які, на думку владик, є сьогодні найважливішими. Таким чином наша Церква братиме участь в опрацюванні бачення та стратегії Ватикану стосовно Української Держави та світової української громади. І оскільки будуть присутні очільники виконавчих структур Римської курії, то одразу формулюватимуться певні механізми діяльності, щоб можна було належним чином скріпити нашу Церкву».

 

3. Забезпечити органічний розвиток УГКЦ відповідно до тих викликів, якими сьогодні живе Українська Церква в Україні і за кордоном.

 

 

Нагадаємо, що під час Літургії на свято Воскресіння Господнього у Патріаршому соборі Воскресіння Христового архієпископ Клаудіо Ґуджеротті повідомив, що Святіший Отець Папа Римський Франциск підготував для Української Греко-Католицької Церкви сюрприз, про який Ватикан мав незабаром повідомити: "Ви знаєте, що Папа має ще більшу близькість, ще більшу підтримку для УГКЦ. І має в серці певний знак. Я говорю це вам спеціально, аби пробудити у вас зацікавлення. Поки що не можу сказати більше. Думаю, невдовзі буде опубліковано те, що Папа хоче зробити. Це передусім стосується такої підтримки".

 

Про особливе ставлення до України Папа Франціск, вихованець священика УГКЦ в Аргентині Степана Чміля, говорив неодноразово; під час зустрічі з главою УГКЦ в жовтні 2017 року він зізнався: «Перед іконою, котру ви мені колись подарували в Аргентині, я щоденно запалюю свічку за мир в Україні й молюся за припинення війни».

05.05.2019