У Львові спільними зусиллями громади храму святих апостолів Петра і Павла (Гарнізонний храм), окремих меценатів та за ґрантової підтримки Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польща вдалося провести перший етап реставраційних робіт стінопису храму – цінних фресок XVIII століття роботи Франциска та Севастіана Екштайнів, передає Капеланство.Інфо.

 

Для реставрації фресок залучили найкращих фахівців з України та Польщі, переважно науковців та реставраторів Львівської та Краківської академій мистецтв.

 

У жовтні львів'яни нарешті зможуть побачити відновлений стінопис.

 

Наступний етап реставраційних робіт розрахований на 2018-2022 роки і буде охоплювати понад 1000 кв. м площі стінопису. За підрахунками експертів, вартість наступного етапу реставраційних робіт становитиме 425 тис. доларів. Це витрати на реставраційні матеріали, оплату праці та оренду риштування.

 

За підтримки поодиноких жертводавців уже вдалося зібрати 160 тис. доларів, що витратять на встановлення, оренду та обслуговування риштування і частково на виконання реставраційних робіт. Залишається ще зібрати 265 тисяч, щоб успішно завершити проект.

 

«Прикро, але за ці роки не отримали жодної фінансової підтримки на реставрацію храму від Української держави, незважаючи на те, що святиню неодноразово відвідували представники влади», – ідеться також у повідомленні.

 

Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла Львівської архиєпархії УГКЦ, відомий у Львові як костел отців єзуїтів (1610-1630 рр.), – пам’ятка архітектури національного значення. У радянський період храм використовували як книгосховище Львівської національної бібліотеки імені В. Стефаника НАН України.

 

Завдяки старанням військовослужбовців та громади міста Львова храм відкрили 6 грудня 2011 року з нагоди 20-ї річниці відродження Збройних Сил України. За ці роки храм став місцем не лише молитви, а й соціального служіння. У час російсько-української війни храм активно підтримує українських воїнів, їхні родини, дбає про тих, хто потребує допомоги, проводжає в останню путь вірних синів і доньок України, що віддали своє життя за Батьківщину.

02.10.2017