Не варто бути впевненим, що все якось минеться і до нашої хатки біда на чотирьох лапах не доповзе. Цілком може статися негарний розвиток подій, і до цього треба бути готовим.

 

Протягом тижня на Прикарпатті траплялося таке, чого можна побажати тільки найзлішому ворогу. Несподівано в Івано-Франківській області сталися проблеми з улюбленою для всіх громадян «трубою». «Надзвичайники» кажуть про це так:

«12 травня о 06.10 до диспетчера УМГ "Прикарпаттрансгаз" надійшло повідомлення про те, що в селі Небилів Рожнятівського району Івано-Франківської області поблизу хутора Ловаги виявлено витік газу на наземній дільниці переходу через річку Лімниця маґістрального газопроводу високого тиску "Уренгой – Помари – Ужгород" діаметром 1420 мм, тиском 50-54 Атм. 12 травня о 19.45 під час проведення робіт з ліквідації витоку газу із газопроводу "Уренгой – Помари – Ужгород" на відстані 30 м відбувся вибух біля наземного маґістрального газопроводу високого тиску "Богородчани – Долина", який прокладений поруч. Внаслідок вибуху біля газопроводу "Богородчани – Долина", що має діаметр 1400 мм та тиск газу 50-54 Атм., не відбулося розгерметизації газопроводу та не було зафіксовано витоку газу».

 

Кажуть, біля газопроводу знайшли вибуховий пристрій, але не в цьому конспірологія. Знаючі люди подейкують, що на Прикарпатті тліє свій сепаратизм і цілком чемні вуйки можуть як не сьогодні, то завтра, сказати: «До побачення, в нас І-ФНР». Бздура, звичайно, але чомусь конспірологи вказують ще й на те, що саме на Донбасі і трохи північніше Говерли знайдено вже майже леґендарний лупаковий газ. Далі кожен може роздумувати в силу власного конспірологічного хисту.

 

Непогана декорація для фільмування бойовика або антиутопії

 

Крім рукотворних проблем, з нами не дружить природа, яка влаштувала ще один Армагеддон. У Карпатах та на Прикарпатті за останні три дні випала майже двомісячна норма опадів. Як наслідок, вода в річках піднялася на 1–2,6 метра, а в окремих місцях, наприклад, в районі Самбора та Дрогобича — до 4,4–5,1 метра над передпаводковий рівнем. У Львівській області підтоплено понад 4 тисячі будинків, знеструмлено 82 населені пункти, без газу залишилися 30 населених пунктів. Рятувальникам довелося евакуювати майже 760 осіб. Природа не любить людей, то можна було б людям подумати про любов одне до одного. На жаль, таке не завжди виходить.

 

Тут не Китай і рис вирощувати не варто

 

Традиційною проблемою для Галичини стають маршрутки. У Львові ціну на проїзд безболісно підвищили, в Тернополі таке прагнуть зробити, але безболісно не вийде. Місцеві мешканці знову пікетують різноманітні установи, перевізники гиркають, що возять двоногих майже за «дякую». Транспорт у файному місті не такий вже файний, але воювати за нього будуть серйозно.

 

19.05.2014