Перечекати

Коли довго говорять про те, що має статися, то воно таки станеться. Але треба не забувати, що слова мають вартість срібла, а мовчання є золотом

 

Анонс тижня

 

 

Про безвізовий режим взаємного існування України з Європою говорили довго і переважно нудно. Президент Порошенко на тому пункті зробив собі негарно неодноразово, але і ті, хто кпинили з нього, виглядали не краще, бо сміятися з одного й того самого – дурний жарт. Нарешті цивілізована спільнота сказала українцям, що ті з них, які мають біометричні паспорти, їздитимуть східніше Мостиськ і Чопа без особливих проблем. А може, і не їздитимуть. Може, Європа передумає, або карта ляже в інший бік. Епопея з безвізовим режимом стала вже настільки довгою піснею у виконанні безголосого акина, що про неї краще мовчати, аби не вректи те, що тепер обіцяють зробити в червні.

 

Захід тижня

 

 

Петро Порошенко радісно повідомив про можливість безвізового режиму для України під час чергового Форуму безпеки. Радісна фізіономія президента була окрасою цього заходу, але треба пригадати і те, що організатором імпрези був колишній прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, який дещо загубився у вітчизняному політикумі. Тепер чоловік, якого росіяни порівнюють з моджахедом, виринув на поверхню, зібрав різноманітних західних політиків і продемонстрував своє існування. Наявність на форумі президента мала засвідчити дієвість коаліції у Верховній Раді й неможливість дострокових виборів цього законодавчого органу. Про тісну спілку між структурами, очолюваними Порошенком і Яценюком, говорять тепер тільки з сарказмом, а про перевибори – з зацікавленістю. Форум безпеки, мабуть, мусить щось змінити.

 

Гроші тижня

 

 

Міжнародний валютний фонд учергове дав гроші Україні. Цього разу Національний банк України повідомив про отримання траншу МВФ, що разом з одержаним напередодні другим траншем макрофінансової допомоги Європейського Союзу дозволило наростити міжнародні резерви до 16,7 млрд дол. – максимального рівня з середини 2014 року. НБУ має з того тішитися, а простим громадянам варто прислухатися до слів, сказаних директором Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен, яка нагадала про пенсійну, земельну, медичну й антикорупційну реформи. Вони у нас, на думку цієї фінансистки, йдуть не в той бік – і з цим треба щось робити. Колись представниця Світового банку вже казала, що вітчизняному уряду слід звертати більше уваги на темпи та якість втілення міжнародних проектів, але її поки що остаточно не почули. Проте гроші в НБУ прийшли – і то вже добре.

 

Посада тижня

 

 

Валерію Гонтареву «сватали» на вихід із крісла голови Нацбанку ледь не з першого дня її тамтешнього сидіння. За час роботи Валерії Олексіївни на своїй посаді гривня стосовно долара впала з 12-ти до 27-ми, а посполиті взнали, що головний фінансист країни любить носити уги і різнобарвні сумки. Поганих слів на адресу Гонтаревої було сказано стільки, що їй позаздрив би найзапекліший мазохіст, але шукати нове місце роботи вона буде з доброзичливим посланням від посольства Сполучених Штатів. «Подяка голові НБУ Валерії Гонтаревій. Ваші цілісність, бачення та справжню силу волі, що змінили банківську систему України. Тепер важливо призначити незалежного професіонала, аби він міг рухати вперед реформи в НБУ», – написали дипломати з-за океану в соціальній мережі. Ті, хто користуються гривнею, можуть оцінити вишуканість гумору тих, хто користується доларом.

 

10.04.2017