Олеся Ісаюк

Піти за духом часу – це не лише про мораль, гідність і патріотизм. Це про розрив зв’язків з усім дотеперішнім настільки капітальний, що сягає навіть поза ту межу, яка ділить буття і небуття, життя і смерть.
Свідомість виривання у сильніших обставин власного буття та суб’єктності здатне перекрити навіть цілком природний страх смерті.
Позбавлення пам’яті про суб’єктність є частиною колоніальної парадигми, де здомінований не може бути воїном, а тільки «зрадником», романтичним шукачем пригод без ясної цілі
США в Україні та Східній Європі втратять більше, ніж просто політичну репутацію. Вони вже втратили легенду, натомість ожививши гіркі історичні спомини.
Війна – це досвід екзистенційний. А якщо протиставлятимемо поняття «кращого життя» і війни, то куди подінемо тих, які здатні продукувати сенси?
У нас держава є. Але при цьому ознак системної роботи в напрямі формування національного наративу і форм співіснування з нею непомітно
23.02.25 | | Галичина
Декалог українського націоналіста задає не стільки ідеологічну, скільки мітологічну рамку сенсу існування українства в протистоянні з Москвою
Було у варягів унікальне поєднання – вони брали участь у формуванні першої достеменно відомої державності на теренах України, а водночас не були в загальній уяві окупантами.
Автор "Б’ють гармати" схопив той дуже тонкий і малопомітний момент, коли вчорашній новобранець чи людина, яка не з власної волі втягнута у воєнний вир, перетворюється на воїна
Ритм цього вірша, який давно став піснею, нав’язує до рефлексій над полеглими та загалом крихкістю людського життя. Смерть як частина боротьби за Незалежність.