Лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко вважає, що останні гучні затримання, здійснені керівництвом правоохоронних органів, є "феєричними шоу", покликаними відвернути увагу суспільства від відсутності позитивних зрушень у бюджетній політиці.

 

Таку думку Порошенко висловив у своїй нотатці у Facebook. Нагадаємо, впродовж жовтня "силовики" затримали колишнього очільника оборонного комітету Верховної Ради Сергія Пашинського (заарештований судом), ексзаступника секретаря РНБО Олега Гладковського (отримав підозру); напередодні прикордонники також застосовували спеціальну процедуру опитування до колишнього заступника голови фракції БПП Ігоря Кононенка (йому таки вдалося вилетіти за кордон).

 

 

 

"Ще з римських часів популісти при владі завжди керують за принципом «хліба й видовищ». Коли недодають хліба, то годують шоу. І феєричними затриманнями можна зривати оплески. Але до першого антракту, коли глядачі побачать, що в театральному буфеті – порожньо", – заявив Порошенко.

 

Коментар колишнього голови держави був присвячений проєктові бюджету на 2020 рік. Саме після ознайомлення з проєктом Порошенкові й згадалася метафора про римське panem et circenses.

 

"З бюджету кудись поділися навіть ті скромні починання, які стартували цього та минулого року. Не буде тринадцятої пенсії, яку весною ми започаткували для пенсіонерів з найнижчими пенсіями. Не буде доплати за третю, четверту дитину і так далі. Не буде продовження програми з будівництва сільських амбулаторій і телемедицини. Не буде підвищення грошового забезпечення нашим воїнам", – прокоментував лідер "ЄС".

 

Порошенко також звернув увагу на те, щор бюджет не передбачає істотного збільшення зарплатні вчителям, усупереч обіцянці Володимира Зеленського. "Розуміємо, що то був жарт про зарплати вчителям в чотири тисячі доларів. Свідомий жарт перед президентськими виборами", – обурився експрезидент.

 

Президент розкритикував ініціативи, котрі посилюють тиск на ФОПи, а також намір здійснити верифікацію соціальних виплат, котра може обернутися примусом повернути субсидії.

 

18.10.2019