Росія скоротила імпорт вугілля в Україну на 85,3% (на 750 тисяч тонн) – до 129,3 тисячі тонн, повідомляє видання "Коммерсант" з посиланням на дані статистики за червень. Різке падіння спричинене введеною урядом РФ для виробників системи спеціальних дозволів, котрі видають теміном на 1 місяць.

 

 

Тим часом російські експортери знайшли вихід у постачанні вугілля в Україну через Білорусь – це теж засвідчують дані статистики. На думку експерта Максима Худалова, ситуація на ринку вугілля є такою, що російські компанії не відмовляться від українських споживачів, тому "всі великі гравці повинні обхідними шляхами продовжувати відгрузки".

 

У попередні місяці, зазначає видання, поставки російського вугілля в Україну лише зростали. За перше півріччя 2019 року найбільшими постачальниками були шахтоуправління Садкінське (600 тисяч тонн), шахтоуправління Обухівське українського енергохолдингу ДТЕК (684 тисячі тонн) і Кузбасрозрізвугілля (595 тисяч тонн). Вугілля вивозили з шахт Ростовської та Кемеровської областей РФ.   

 

05.08.2019