Тим часом ЄУ не змогли ухвалити спільної заяви щодо Венесуели через особливу позицію Рима.

 

 

Все ще чинний президент Венесуели Ніколас Мадуро написав листа Папі Римському Франціску, в якому попросив його допомогти в розв'язанні кризи в країні. Про це Мадуро розповів в інтерв'ю італійському телеканалу Sky Tg24.

 

«Я справжній християнин, і Папа Франціск це знає. Я відправив йому листа й попросив докласти всіх зусиль, щоби допомогти нам в процесі зміцнення і розширення діалогу. Ми сподіваємося отримати позитивну відповідь», – висловив надію Мадуро.

 

Раніше 4 лютого стало відомо, що низка впливових країн Європи, зокрема Велика Британія, Німеччина, Франція, Швеція, Австрія, Португалія, Іспанія, Нідерланди, Польща, Чехія, Естонія та Данія, офіційно оголосили про визнання лідера опозиції і спікера Національних зборів Венесуели Хуана Ґуайдо тимчасовим виконувачем обов’язків президента країни.

 

Проте спільної заяви країн Європейської Унії про визнання Ґуайдо тимчасовим президентом прийняти не вдалося, оскільки її ухвалення заблокувала Італія. Заступник міністра закордонних справ Італії Манліо ді Стефано пояснив, що країна не стане підтримувати Ґуайдо. За його словами, Рим дотримується принципу невтручання ООН і виступає проти того, що країна чи група країн можуть визначати внутрішню політику іншої держави.

 

Хуан Ґуайдо оголосив себе тимчасовим виконувачем обов'язків президента Венесуели 23 січня. Його відразу визнали США, пізніше – Канада, більшість латиноамериканських країн, Ізраїль, Австралія. Тим часом Росія, Іран, Туреччина та Білорусь підтримали Мадуро.

05.02.2019