Ніколас Мадуро хотів утекти з Венесуели, але його зупинила Москва.

Про це заявив державний секретар США Майк Помпео.

 

 

Ніколас Мадуро зранку у вівторок, 30 квітня, був готовий утекти з Венесуели в зв'язку з виступами сил опозиції, яких підтримали військовики, котрі перейшли на їхній бік. Однак представники Росії відмовили його від цього кроку. Про це державний секретар Сполучених Штатів Майк Помпео розповів у інтерв'ю телеканалу CNN.

 

«Ми спостерігали протягом цілого дня – ніхто вже тривалий час не бачив Мадуро. Його літак вже стояв на злітній смузі, він був готовий полетіти цього ранку, наскільки нам відомо. Росіяни наказали йому залишитися. Він збирався в Гавану», – заявив Помпео в розмові з ведучим CNN Вольфом Бліцером (Wolf Blitzer).

 

Держсекретар відмовився відповідати на запитання, чи зміг би Мадуро безперешкодно дістатися з Каракаса до Куби. Замість цього він сказав: «Пан Мадуро розуміє, що трапиться, якщо він виявиться на облавку цього літака... Йому відомі наші очікування».

 

Майк Помпео вчергове підтримав лідера опозиції Хуана Ґуайдо. У вівторок зранку Ґуайдо в Каракасі оголосив про повстання проти диктаторського режиму і закликав прихильників вийти на вулиці для того, щоб скинути Мадуро. 

 

Тим часом радник президента США з національної безпеки Джон Болтон розповів, що троє наближених до Мадуро венесуельських чиновників високого ранку спочатку погодилися зі закликами опозиції про необхідність демісії президента, але потім відмовилися від своїх слів. Джон Болтон стверджує, що один із цих чиновників – міністр оборони Владімір Падріно (Vladimir Padrino) – протягом трьох місяців вів перемовини з опозицією. Однак напередодні Падріно в оточенні військовиків з'явився в телеефірі із заявою про підтримку Мадуро.

 

Також Болтон назвав головного суддю Верховного суду Венесуели Майкеля Морено (Maikel Moreno) і начальника президентської охорони Івана Рафаеля Ернандеса Далу (Ivan Rafael Hernandez Dala). За його словами, вони погодилися на «мирну передачу влади від зграї Мадуро» Хуанові Ґуайдо. «Всі були згідні, що Мадуро повинен піти», – запевнив Болтон, слова котрого цитує інформаційна аґенція Reuters.

01.05.2019