США закинули Росії та Кубі вторгнення до Венесуели.

Відповідну заяву зробив держсекретар Майкл Помпео.

 

 

Сполучені Штати звинувачують Росію і Кубу у вторгненні до Венесуели. Відповідну заяву зробив американський держсекретар Майкл Помпео в ефірі радіошоу коментатора Бена Шапіро (Ben Shapiro). Повне розшифрування виступу опубліковане на сайті американського Державного департаменту.

 

«Кубинці вторглися до Венесуели ще раніше. Згодом росіяни вчинили за цим же прикладом», – констатував глава американського зовнішньополітичного відомства.

 

За його оцінками, чисельність кубинців у Каракасі «обчислюється тисячами». Кубинські військовики, за словами Помпео, залагоджують безпеку Ніколаса Мадуро. «Саме кубинські військовослужбовці охороняють Мадуро в його укритті», – зазначив держсекретар США. Він також висловив переконання, що «рахунок росіян в охоронних структурах режиму Мадуро йде на сотні, а то й більше».

 

У Вашингтоні впевнені, що Гавана і Москва переслідують у реґіоні свої економічні інтереси. «Так, Венесуела протягом тривалого часу здійснювала поставки на Кубу нафти за істотно заниженими цінами», – додав Майкл Помпео.

 

Водночас держсекретар США висловив упевненість, що «у венесуельського народу з'явиться можливість позбутися кубинців і росіян та відновити демократію».

 

Глава американського зовнішньополітичного відомства також нагадав про позицію американського президента Дональда Трампа, котрий заявив, що не відкидає військового втручання як «одного з варіантів» дій. «Такий сценарій може бути реалізований, якщо США не зможуть домогтися врегулювання із застосуванням дипломатичних і політичних інструментів», – застеріг Помпео.

03.05.2019