Росія передала Венесуелі кілька сотень мільйонів доларів.

Причому гроші ввозили в латиноамериканську країну готівкою.

 

 

Росія відправила до Венесуели понад 315 мільйонів доларів готівкою. Про це повідомила інформаційна аґенція Bloomberg з покликом на свої джерела у Венесуелі. За їхніми даними, з травня 2018 року до квітня 2019 року було здійснено щонайменше шість операцій з перевезення грошей у стодоларових банкнотах.

 

Кошти, як стверджується, отримував державний Банк економічного і соціального розвитку Венесуели (Bandes). Він перебуває під санкціями США, тож Москва не могла переказати гроші звичною трансакцією.

 

За що Каракас отримував готівкові кошти, Bloomberg не пояснює. Журналісти припускають, що Венесуела могла отримувати їх за продаж нафти або свого золотого запасу, розміщеного в іноземних банках.

 

За інформацією джерел, до відправки грошей до Венесуели мали стосунок такі російські банки, як «Еврофинанс», «Моснарбанк» і «Газпромбанк».

 

Нагадаємо, що з початку року у Венесуелі триває протистояння між чинним президентом Ніколасом Мадуро і представником опозиції Хуаном Ґуайдо. Ґуайдо визнали леґітимним тимчасовим президентом Венесуели США, більшість країн Європи і Південної Америки. Мадуро підтримують Росія, Китай, Туреччина, Іран, Куба і Болівія.

 

На тлі протистояння триває і глибока економічна криза, внаслідок якого країну полишило понад чотири мільйони осіб. У всіх регіонах Венесуели спостерігається дефіцит продуктів і товарів повсякденного вжитку.

02.11.2019