Представники партій пообіцяли репрезентувати склад нового уряду вже на початку лютого.

 

 

Перша зустріч у рамках коаліційних консультацій лідерів Християнського-демократичного союзу (ХДС), Християнсько-соціального союзу (ХСС) і Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) – Анґели Меркель (Angela Merkel), Горста Зеегофера (Horst Seehofer) і Мартіна Шульца (Martin Schulz) – відбулася в Берліні, у штаб-квартирі християнських демократів, у п'ятницю, 26 січня.

 

Перед перемовинами бундесканцлерка Анґела Меркель оптимістично оцінила перспективу домовитися про створення нового кабінету. «Я йду на переговори з впевненістю і оптимізмом. Зустріч повинна стати проривом не тільки для Німеччини, а й для Європи», – заявила вона

 

Лідер соціал-демократів Мартін Шульц, своєю чергою, заявив про бажання провести швидкі й конструктивні перемовини. «Мета моєї партії – якомога швидше домогтися створення стабільного уряду в Німеччині й повернути країні провідну роль на міжнародному рівні», – процитувало його слова видання  Frankfurter Allgemeine Zeitung.

 

Наступним кроком стануть перемовини за участі п’ятнадцяти представників трьох партій. Вони триватимуть, доки не будуть узгоджені всі кандидатури нового уряду Німеччини. За попередніми прогнозами, склад уряду нової «великої коаліції» може бути затверджений вже четвертого лютого.

26.01.2018