Відповідну заяву прем'єрка Тереза ​​Мей зробила під час візиту до Польщі.

 

 

У четвер, 21 грудня, після зустрічі зі своїм польським колегою Матеушем Моравєцьким у Варшаві Тереза Мей зазначила, що Велика Британія і Польща стурбовані використанням Росією пропаганди проти інших країн. «Ми домовилися зміцнювати співпрацю, спрямовану на боротьбу з російською дезінформацією в регіоні. І ми вкрай стурбовані намаганням Росії використовувати інформацію як зброю», – процитував телеканал TVN24 слова керівниці британського уряду. За твердженням Мей, Кремль прагне підірвати систему, яка опирається на міжнародні норми. «Але йому не вдасться цього зробити», – запевнила вона.

 

Торкнувшись конфлікту між Брюсселем і Варшавою, викликаного реформою польських органів правосуддя, Тереза ​​Мей зазначила, що конституційно-правові питання є насамперед справою окремих держав. «У Європі ми всі віримо в правову державу», – зазначила вона. Британська прем’єрка підтримала намір Моравєцького зустрітися з керівництвом Європейської Комісії та висловила надію на те, що сторонам вдасться знайти обопільно прийнятне рішення.

 

Своєю чергою, Матеуш Моравєцький висловив задоволення ходом перемовин між Єврокомісією і Лондоном про вихід Великої Британії з Європейської Унії. Тереза Мей зі свого боку зазначила: «Велика Британія виходить з ЄУ, але не полишає Європи». Вона запевнила, що британська влада бажає, аби іммігранти, зокрема й поляки, залишалися в Об’єднаному Королівстві й після Brexit. «Ці люди зможуть жити в нашій країні, як і раніше», – пообіцяла Мей.

21.12.2017