Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп узяв собі на твіттер публікацію про компромат на директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника. В публікації американського сайту ilovemyfreedom.org йдеться про нові докази проти Ситника, котрий нібито зізнався в роботі на штаб Гілларі Клінтон.
Трамп поширив нотатку на своїй сторінці в неділю. Він не додав до неї власних коментарів. Ориґінальний твіт належить бізнесменові-консерватору Чаку Каллесто, котрий займається промоцією контенту з другосортного сайту ilovemyfreedom.org. В заголовку до цієї публікації йдеться: "ВИКРИТО: Посадовець іноземного уряду надав Гілларі бруд проти Трампа".
Автори замітки зазначають: минулого тижня народний депутат України Борислав Розенблат звинуватив директора НАБУ в "зливі" інформації про "тіньові розрахунки" штабістів Трампа. У тексті також згадано про те, що Розенблат раніше переміг у судовому процесі проти Ситника та народного депутата Сергія Лещенка, змусивши суд визнати, що активність директора НАБУ та нардепа можна трактувати як втручання у вибори в США.
"Чи ви щось чули про всі докази, котрі нещодавно виникли щодо змовництва Трампової кампанії з Росією? Ні? Тому що все ще нема жодних доказів, – ідеться у примітці автора. – Насправді є набагато більше доказів про те, що кампанія Гілларі Клінтон перебувала у змові з іноземними урядами".
Сайт ilovemyfreedom.org подав свою новину, покликаючись як на першоджерело на телеканал "112-Україна". Водночас, автори американського передруку не згадують про основну "родзинку" скандалу – аудіозапис розмови з паном, чий голос схожий на голос Артема Ситника. Цей запис, власне, і оприлюднив минулого тижня Розенблат.
Згідно з записом, Ситник хизувався своєю роллю в американських виборах: "Я ж йому теж допомагав, точніше не йому, а Гілларі… У Трампа внутрішні питання домінують над зовнішніми, а Гілларі з тих політиків, що вигідні Америці і світу. Для нас це було б краще, але для американців краще те, що робить Трамп", – нібито сказав директор НАБУ.
Минулого тижня Національне антикорупційне бюро України стало учасником скандалу довкола махінацій в "Укроборонпромі": журналісти проекту Bihus.info виявили, що співробітники НАБУ брали участь у сприянні схемам.
Раніше очільник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький анонсував появу певної скандальної інформації про Артема Ситника. "Повірте, буде цікаво", – заінтриґував Холодницький. Характерно, що в той момент журналісти питали прокурора саме про позицію Сполучених Штатів Америки щодо української антикорупційної реформи – а саме про заклик США звільнити Холодницького.
У серпні 2016 року Національне антикорупційне бюро України розголосило інформацію про наявність прізвища Пола Манафорта в "комірній книзі" з тіньової бухгалтерії Партії реґіонів.
На своєму офіційному сайті НАБУ опублікувало фраґменти 22 записів, зроблених на 19 різних аркушах. Згідно з нотатками, на витрати, пов'язані з Манафортом, виділили загалом понад $12,7 млн, починаючи з 20.11.2007 року. Останній запис у "книзі" щодо Манафорта датується 5 жовтня 2012 року.
Частину матеріалів із "чорної бухгалтерії ПР" оприлюднив народний депутат Сергій Лещенко.
У червні 2017 року, вже при президентстві Дональда Трампа, Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура виступили зі спільною заявою, в котрій констатували непідслідність імовірних фінансових порушень з боку Манафорта українським правоохоронцям.
"Як неодноразово підкреслювали НАБУ і САП, наявність прізвища Пола Манафорта у списках так званої «чорної бухгалтерії» не означає, що він дійсно отримав ці кошти, адже у графі отримувачів містяться підписи інших осіб", – зазначили відомства Холодницького та Ситника.
У грудня 2018 року Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним розголошення директором Національного антикорупційного бюро України Артемом Ситником інформації про колишнього голову виборчого штабу Дональда Трампа Пола Манафорта. Це мало наслідком втручання у виборчі процеси Сполучених Штатів Америки 2016 року та завдало шкоди інтересам держави Україна, заявили у прес-службі суду.
Борислав Розенблат – герой одного з перших гучних розслідувань Національного антикорупційного бюро ("бурштинова справа").
18.03.2019