Конституційний суд Молдови подав до демісії в повному складі.

Це сталося після того, як КС спершу розпустив парламент республіки своєю постановою, а згодом скасував власну постанову.

 

 

Повідомлення про відставку Конституційного суду в повному складі опубліковане на його ж офіційному сайті. До відставки суддів раніше закликали президент Молдови Ігор Додон і прем'єр-міністерка Майя Санду. Це сталося після того, як Конституційний суд під час недавньої урядової кризи спочатку став на бік їхнього опонента, колишнього лідера Демократичної партії Володимира Плахотнюка. Тоді КС ухвалив, зокрема, рішення про розпуск парламенту і про тимчасове відсторонення президента Додона від виконання його обов’язків. Потім КС скасував свої ж рішення, вказавши на те, що ухвалив їх «під тиском».

 

Конституційний суд також намагався заблокувати призначення Санду прем'єр-міністеркою. В результаті кілька днів в Молдові працювали два уряди – підтримуваний Плахотнюком старий кабінет міністрів під керівництвом Павела Філіпа і новий кабінет, сформований  коаліцією, що складається з проєвропейського блоку ACUM і проросійської Партії соціалістів Молдови.

 

Через кілька днів, після того, як США, ЄУ і Росія виступили на підтримку нового кабінету, старий кабінет відмовився від влади. Плахотнюк виїхав з країни, а Конституційний суд скасував свої рішення про позбавлення Додона повноважень і дострокові вибори парламенту. Відтак нова влада закликали суддів, котрі скомпрометували себе, подати до демісії.

 

Ще тиждень тому, 20 червня, про свою відставку оголосив попередній голова КС Міхай Поалелунжь. Тоді його обов’язки перейняв суддя В'ячеслав Запорожан. Він тепер уповноважений репрезентувати Конституційний суд, допоки не буде обрано нового складу КС. 

26.06.2019