У Молдові нарешті закінчилося двовладдя.

Попередній уряд Демократичної партії пішов у відставку, поступившись кабінету, сформованому новою коаліцією.

 

 

У п'ятницю, 14 червня, уряд, сформований в січні 2016 року Демократичною партією Молдови (ДПМ), пішов у відставку. Про це, як повідомив молдовський інформаційний портал NOI.md, оголосив тепер уже колишній прем'єр-міністр Павел Філіп.

 

Таким чином повноцінно вступила у владу нова урядова коаліція, що складається з проєвропейського блоку ACUM і проросійської Партії соціалістів Молдови. Знято блокада урядових будівель, тож нові члени кабінету міністрів на чолі з прем’єркою Маєю Санду змогли безперешкодно потрапити на свої робочі місця.

 

Тим часом, згідно з повідомленням молдовської преси, увечері 14 червня багато політиків і бізнесменів, пов'язаних з ДПМ, на приватних літаках полишили країну. За неофіційними даними, з Кишинева вилетіли три бізнес-джети – в Москву, Одесу і Лондон. Ще п'ять чартерних рейсів відправилися того ж вечора з Кишинева до Стамбула.

 

Точно відомо, що з Молдови втік і так званий «володар країни» – впливовий олігарх Влад Плахотнюк. Саме він як лідер ДПМ довгий час чинив опір мирній передачі влади новому уряду. За даними молдовських журналістів, Плахотнюк вилетів до Швейцарії, де мешкає його родина.

 

Нагадаємо, що в Молдові протягом тижня діяли одночасно два уряди. Старий кабінет очолював представник Демократичної партії Павел Філіп, новий – лідерка Партії дії і солідарності Мая Санду. Обидва уряди не визнавали легітимність один одного. Кабінет Філіпа визнавав легітимним Конституційний суд, а уряд Санду – парламент і президент країни Ігор Додон.

15.06.2019