Принаймні погода не здивувала

Зимою мусить падати сніг, бандити повинні сидіти за ґратами, з росіянами не треба мати справи. Ці аксіоми є актуальними навіть у часи глобального потепління.

 

Довгоочікуване тижня

 

 

Виявляється, від Російської Федерації буває користь. Протягом майже чотирьох років війну в Україні називали антитерористичною операцією, а російських окупантів — терористами. Тепер, як у старому анекдоті, концепція помінялася, і для РФ Нюрнберг (або щось на кшталт цього цікавого судового процесу) став трохи ближче. Про війну на сході України говорилося багато, але після того як Верховна Рада прийняла закон «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій і Луганській областях» (№7163) з дуже цікавими для росіян фразеологізмами, виявилося, що цей документ насправді має сенс.

 

"Закон про реінтеграцію, якщо підходити з юридичних позицій, перекреслює Мінські домовленості. Мінські домовленості, які були схвалені одноголосно Радою безпеки в резолюції, прийнятій через кілька днів після зустрічі чотирьох керівників "нормандського формату" в Мінську. Для нас це очевидно", — сказав не якийсь собі горбоконик, а міністр іноземних справ РФ Кіріл Лавров.

 

Коли в РФ кажуть, що Україна робить щось неправильно — це означає, що Україна робить правильно. Коли Лавров бентежиться, то ситуація виглядає зовсім гарно.

 

Приватизація тижня

 

 

Без росіян не минулося і прийняття законопроекту про роздержавлення всіляких економічно цікавих українських підприємств. Про такий процес говорилося довго і нудно, але тепер Верховна Рада таки прийняла закон про чергову приватизацію — і виявилося, що це має бути прозоро (то в нас ще один анекдот), його вимагає Міжнародний валютний фонд (не смішно, але правда) і прем’єр-міністр Володимир Гройсман говорив про натискання кнопок довго і не цілком зрозуміло.

 

Зі слів командира міністрів з’ясувалося, що підприємства, які досі знаходяться у державній власності, будуть викуплені людьми, що вміють робити бізнес. Виявилося, що приватизуватися в Україні мають «малі» і «великі» підприємства. До другої групи входять об’єкти, активи яких перевищують 250 мільйонів гривень. 21 мільярд від такого прожекту очікують отримати в державний бюджет.

 

Попередні роки приватизацію штормили і ні разу їй не допомагали. Зараз роздержавленню може допомогти той факт, що росіян до нього не допустять. Ніяких і ніколи. Про те, що вони купили за минулі, роки закон не говорить.

 

Хорор тижня

 

 

У 2011 році тяжко хворий на голову норвежець Андерс Брейвік розстріляв своїх співвітчизників на острові Утоя, попередньо влаштувавши вибух у Осло. 2018-го також неврівноважений, але вже громадянин України Володимир Дорошенко автоматом вирішив свої психічні проблеми за допомогою вбивства поліцейського і Богу душу винного перехожого.

 

Яким чином людина, що називала себе членом «Партії Сталіна», в 2009-му проривалася до Одеської мерії, заявляючи, що викликає на дуель тодішнього мера міста Едуарда Гурвіца, а потім каталася (член «Партії Сталіна») центром Одеси на коні зі шпагою, тепер взяла до рук автомат, мали б цікавитися компетентні органи. Як і ті самі органи мали б з’ясувати, чому неадеквата з вогнепальною зброєю поїхали заспокоювати хлопці з «травматикою». У результаті загинув поліцейський і перехожий, який втрутився в перебіг подій.

 

Зима тижня

 

 

Неправильно дивитися у Різдво на термометр, який показує +10, а невеликі морози і потужний снігопад взимку є нормальними явищами. Дороги трохи замело, дерева впали, бо їх сніг притрусив, а комунальні служби до цього свята традиційно не були готові. Два дні без води жили мешканці Черкас, які робили рідину зі снігу, а доїхати з Києва до Одеси і назад могли тільки дуже сміливі люди на дуже сильних машинах. В Карпатах традиційно сходили лавини.

 

Таке «щастя» не є чимсь дивним для зими, але в Україні снігопад завжди стає катастрофою з кавалком апокаліпсису — а потім «надзвичайники» звітують про власну крутість і те, як вони всіх врятували.

 

Синоптики кажуть, що зима таки буде зимною, а сніг таки падатиме. Тому у працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій ще буде багато можливостей відзначитися на предмет власного героїзму.

 

22.01.2018