Експрезидента Киргизстану відвезли на психіатричну експертизу.

Йому закидають вчинення низки особливо тяжких злочинів.

 

    

 

Колишнього киргизького президента Алмазбека Атамбаєва примусово скерували до Республіканського центру психічного здоров'я на судово-психіатричну експертизу в рамках досудового розслідування кримінальної справи про захоплення заручників і масові заворушення, які відбулися в селі Кой-Таш в серпні 2019 року. Про це у понеділок, дев’ятого грудня, повідомив киргизький інформаційний портал Kaktus Media з покликом на інформацію пресслужби МВС Киргизстану.

 

Атамбаєва і ще п’ятнадцятьох осіб підозрюють у скоєнні різних тяжких та особливо тяжких злочинів у зв'язку зі серпневими подіями в селі Кой-Таш.

 

Алмазбек Атамбаєв обіймав посаду президента Киргизстану з 2011-го до 2017 року. На батьківщині Атамбаєва підозрюють, крім іншого, в корупції під час модернізації ТЕЦ Бішкека і постачанні вугілля на теплоцентраль, в незаконному збагаченні, легалізації злочинних доходів, а також замаху на вбивство. Наприкінці червня 2019 року киргизький парламент позбавив Атамбаєва недоторканності.

 

Як вже подавало наше видання, сьомого серпня 2019 року в селі Кой-Таш, що за 20 кілометрів від Бішкека, де розташований маєток Атамбаєва, спецпризначенці групи «Альфа» намагалися затримати експрезидента, щоб доставити його на допит у генпрокуратуру за однією зі справ, за якими Атамбаєв проходив як свідок. Це призвело до сутичок силовиків з прихильниками колишнього глави держави. Під час заворушень заступник командира «Альфи» отримав вогнепальне поранення, від якого згодом помер. Крім того, шість спецназівців були взяті в полон, однак відпущені наступного дня.

 

Восьмого серпня до Кой-Таша було стягнуто близько трьох тисяч співробітників міліції і спецтехніка. Після двогодинного протистояння Атамбаєв здався. Увечері того ж дня в центрі Бішкека прихильники експрезидента організували мітинг протесту проти його затримання, який жорстко придушили співробітники силових структур. Проти мітингувальників застосовували світлошумові гранати і сльозогінний газ.

09.12.2019