Спецпризначенці безуспішно намагалися штурмувати будинок експрезидента.

Алмазбека Атамбаєва звинувачують у корумпованості.

 

                                          Алмазбек Атамбаєв

 

У селі Кой-Таш у передмісті Бішкека киргизькі силовики зі стріляниною намагалися затримати колишнього президента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва, котрого звинувачують у причетності до корупційних дій.

 

Операція зі затримання експрезидента розпочалася ввечері в середу, сьомого серпня. Спецпризначенці двічі штурмували його будинок. Внаслідок сутичок силовиків і прихильників Атамбаєва постраждали 43 людини, один спецпризначенець загинув, шістьох поліціянтів взято в заручники. Будинок Атамбаєва захищає близько двох тисяч місцевих мешканців.

 

Поліція та прихильники експрезидента ведуть перемовини про умови звільнення заручників. Про це повідомив киргизький інформаційний портал Kaktus Media.

 

У ніч на четвер Атамбаєв виступив в ефірі належного йому телеканалу «Апрель» і назвав те, що відбувається, свавіллям влади. «Сьогодні було вчинено спробу захоплення експрезидента. На жаль, постраждали невинні мирні люди, тому що на захоплення був відряджений загін спеціального призначення "Альфа". Заради того, щоби змусити замовкнути Атамбаєва, закрити під арешт або вбити, влада йде на те, щоб розстрілювати мирних громадян. Це свавілля», – заявив він.

 

27 червня парламент Киргизстану позбавив Атамбаєва недоторканності, яка належиться йому як колишньому главі держави. Перед цим депутати передали в прокуратуру перелік звинувачень на адресу Атамбаєва, частину з них відомство підтримало. За версією парламентарів, Атамбаєв причетний до корупції під час модернізації ТЕЦ Бішкека, незаконної приватизації земель, звільнення за підробленими медичними довідками кримінального авторитета Азіза Батукаєва, узурпації влади та інших незаконних дій.

08.08.2019