Отця Степана Суса висвятять у єпископи в січні.

 

 

Архієрейська хіротонія отця Степана Суса, куріального єпископа Патріаршої курії УГКЦ з титулярним осідком Зіґріса, відбудеться 12 січня 2020 року в Патріаршому соборі Воскресіння у Києві. Початок Божественної Літургії – об 11:00. Про це інформує департамент інформації УГКЦ.

 

Літургію очолить глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав, він буде головним святителем. Співсвятителями стануть владика Ігор Возьняк, митрополит Львівський УГКЦ, і владика Павло Хомницький, єпарх Стемфордський.

 

Нагадаємо, 15 листопада у Ватикані було проголошено, що Синод єпископів Української Греко-Католицької Церкви, отримавши попередню згоду від Папи, здійснив канонічне обрання отця Степана Суса, священника Львівської архиєпархії УГКЦ, єпископом курії Києво-Галицького Верховного Архієпископа. Йому надано титулярний осідок Зіґріса.

 

Отець Степан Сус, настоятель Гарнізонного храму Петра і Павла (Львів), став наймолодшим католицьким єпископом у світі – у жовтні йому виповнилося 38 років.

 

 

До слова, попереднього наймолодшого католицького єпископа ввели в сан 2017 року у Латинській митрополичій базиліці у Львові. Тоді відбулася архієрейська хіротонія єпископа-номінанта Едварда Кави, якого Святіший Отець Франциск призначив єпископом-помічником Львівської архидієцезії Римо-Католицької Церкви. Тоді Едвардові Каві було 39 років.

 

Для довідки:

 

О. Степан Сус народився 7 жовтня 1981 року у Львові в сім’ї Ярослава та Оксани з родини Боднар. Дитинство провів у селі Чишки Пустомитівського району Львівської області.

 

З 1988 до 1996 року навчався у чишківській середній школі.

 

1996 року вступив на навчання до Бучацького історико-філософського ліцею імені святого Йосафата Чину святого Василія Великого (сьогодні Колегіум святого Йосафата), який закінчив 1999-го.

 

З 1999 до 2006 року навчався у Львівській духовній семінарії Святого Духа, УГКЦ, та Українському католицькому університеті.

 

У 2009-2010 роках навчався у Львівському національному університеті імені Івана Франка, захистив наукову працю на тему «Людина в контексті міжособистісної комунікації: Дитріх фон Гільдебрант та Еммануель Левінас», магістр філософії.

 

У 2014-2015 роках навчався у Люблінському католицькому університеті, захистив наукову працю на тему: «Військове капеланство у світлі Другого ватиканського собору», магістр богослов’я.

 

У 2015-2017 роках навчався на ліцензіатській програмі Українського католицького університету з пасторального богослов'я.

 

30 червня 2006 року архиєпископом і митрополитом Львівським Ігорем Возьняком був рукоположений у сан священника в архикатедральному соборі Святого Юра у місті Львові. Того ж року призначений військовим капеланом Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного та синкелом Львівської архиєпархії УГКЦ у справах капеланства: військових, студентів, дітей-сиріт, в’язнів.

 

З 2011 року — настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла Львівської архиєпархії УГКЦ. У листопаді 2008 року нагороджений орденом Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного «За заслуги перед ЗСУ», у липні 2015 року нагороджений орденом Президента України «За заслуги» ІІІ ступеня. 

 

Володіє українською, англійською, польською, російською, французькою мовами.

 

28.11.2019