Президент поскаржився Путіну на пограбування кораблів.

 

Президент України Володимир Зеленський у понеділок увечері відбув телефонну розмову з президентом Росії Владіміром Путіним.

 

Голова Української держави відзначив важливість нещодавнього повернення Росією українських кораблів. "Водночас Володимир Зеленський наголосив на необхідності повернення всього озброєння, обладнання та документації, що перебували на цих суднах", – переповіла пресслужба Президента.

 

Під час розмови сторони також торкнулися питання газових переговорів у тристоронньому форматі Україна – Росія – ЄС. 

 

Натомість пресслужба Кремля інформує, що розмова президентів відбулася у контексті запланованого на 9 грудня 2013 року в Парижі саміту "нормандської четвірки".

 

Путінська адміністрація звітує, що сторони "зачепили ситуацію з передачею трьох військових кораблів, котрі залучалися Києвом у ході провокації в районі Керченської протоки у листопаді 2018 року".

 

Що ж до газової тематики, то йшлося про продовження транзиту і "відновлення прямих постачань російського газу в Україну".

 

Напередодні під час відеозвернення до українців Володимир Зеленський заявив, що Росія обов'язково поверне обладнання із кораблів українцям.

 

“Так, там не все гаразд: деякого обладнання там немає. Але, як я і обіцяв, зараз з'являться список того, чого немає. І ми звернемося до Росії, і вона нам обов'язково це поверне", – заявив Зеленський.

 

Як писав Z, судна Військово-морських сил України катери "Бердянськ" і "Нікополь" та бускир "Яни Капу" повернулися в Україну без навіґаційного обладнання, електротехніки та озброєння. Серед викрадених речей – унітаз і фекальна система.

 

26.11.2019