Зеленський вимагатиме від російських мародерів повернути награбоване із кораблів.

 

Президент України Володимир Зеленський заявив, що катери "Бердянськ" і "Нікополь" та буксир "Яни Капу", повернуті Росією у середу, мають відремонтувати упродовж трьох місяців.

 

Про це Зеленський сказав після того, як оглянув судна на військово-морській базі в Очакові, повідомила пресслужба Офісу Президента.

 

 

"Я дуже радий, що наші військові катери на місці. Як і обіцяли, ми повернули і наших моряків, і катери", – прокоментував Зеленський.

 

Президент підтвердив, що на кораблях частково відсутнє обладнання та озброєння. "Те, що ми побачили: справді частково не вистачає обладнання, бракує частини озброєння. Буде розслідування. Ми побачимо всі деталі", – сказав він.

 

Пресова служба ОП не наводить інакшої цитати Президента (напередодні заступниця міністра Олена Зеркаль ствердила, що Президент уникає конфронтувати з Росією), але про неї пише "Українська правда": Зеленський повідломив про намір вимагати від Росії викрадене майно. "Ми обов’язково звернемось до російської сторони, щоб нам повернули все, що там є, – сказав він. – Паралельно, ми готові одремонтувати... Десь три місяці – і все буде на ходу".

 

Тим часом український "Мілітарний портал" опублікував копію попереднього рапорта огляду кораблів. Згідно з доповіддю, росіяни віддали Україні кораблі без озброєння та набоїв, без систем радіозв'язку, станцій космічного зв'язку, локаторів, прожекторів, антен, без кабелів та електроприладів. Найбільше дивує, що зі суден поцупили навіть унітази і фекальні системи.

 

 

21.11.2019