"Українська змова": Трамп звернув увагу на заяви Луценка про амбасаду і НАБУ.

 

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп звернув увагу на публікацію американського видання The Hill зі заявами генерального прокурора України Юрія Луценка про початок розслідування проти директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника, а також його активність у справі "комірної книги Партії регіонів".

 

У своєму твіті, опублікованому в середу ввечері, президент США Дональд Трамп процитував колонку журналіста видання The Hill Джона Соломона: "Російська змова розвіюється, а українська змова на допомогу Клінтон постає".

 

 

Нагадаємо, генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив в інтерв'ю американському виданню The Hill про початок розслідування проти директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника через підозри щодо втручання в президентську кампанію. Також Луценко сказав, що посольство США в Україні вимагало від Генпрокуратури унеможливити переслідування низки осіб, серед котрих начебто був і Ситник.

 

"На жаль, ще під час першої зустрічі посол США в Києві [Марі Йованович] передала мені список осіб, котрих ми не маємо переслідувати", – сказав Луценко.

 

"Моя реакція на це – таке є неприйнятним. Ніхто в цій країні, навіть Президент, чи парламент, чи посол, не зупинять мене від переслідування, якщо є злочин", – зазначив генпрокурор.

 

Державний департамент США назвав неправдою заяви генерального прокурора Юрія Луценка про те, начебто посол США в Україні Марі Йованович вимагала від українських правоохоронців недоторканності для низки осіб, пов'язаних із антикорупційною політикою. "Такі звинувачення на руку лише корумпованим діячам", – ідеться у заяві.

 

 

Нагадаємо, минулого тижня народний депутат Борислав Розенблат оприлюднив аудіозапис розмови з паном, чий голос схожий на голос Артема Ситника. Промовець, у котрому Розендблат ідентифікував директора НАБУ, хизувався своєю роллю в американських виборах: "Я ж йому теж допомагав, точніше не йому, а Гілларі… У Трампа внутрішні питання домінують над зовнішніми, а Гілларі з тих політиків, що вигідні Америці і світу. Для нас це було б краще, але для американців краще те, що робить Трамп", – нібито сказав Ситник.

 

"Українське втручання" у цій справі сягає серпня 2016 року, коли Національне антикорупційне бюро України розголосило інформацію про наявність прізвища Пола Манафорта (очільник Трампового штабу) в "комірній книзі" з тіньової бухгалтерії Партії реґіонів.

 

На своєму офіційному сайті НАБУ опублікувало фраґменти 22 записів, зроблених на 19 різних аркушах. Згідно з нотатками, на витрати, пов'язані з Манафортом, виділили загалом понад $12,7 млн, починаючи з 20.11.2007 року. Останній запис у "книзі" щодо Манафорта датується 5 жовтня 2012 року.

 

У червні 2017 року, вже при президентстві Дональда Трампа, Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура виступили зі спільною заявою, в котрій констатували непідслідність імовірних фінансових порушень з боку Манафорта українським правоохоронцям.

 

"Як неодноразово підкреслювали НАБУ і САП, наявність прізвища Пола Манафорта у списках так званої «чорної бухгалтерії» не означає, що він дійсно отримав ці кошти, адже у графі отримувачів містяться підписи інших осіб", – зазначили відомства Холодницького та Ситника.

 

У грудні 2018 року Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним розголошення директором Національного антикорупційного бюро України Артемом Ситником інформації про колишнього голову виборчого штабу Дональда Трампа Пола Манафорта. Це мало наслідком втручання у виборчі процеси Сполучених Штатів Америки 2016 року та завдало шкоди інтересам держави Україна, заявили у прес-службі суду.

 

22.03.2019