Президент зустрівся з головами МЗС Литви, Польщі, Естонії.

 

Президент України Петро Порошенко зустрівся в Києві з міністрами закордонних справ Естонії – Свеном Міксером, Литви – Лінасом Лінкявічусом та Польщі – Яцеком Чапутовичем.

 

Під час розмови, зокрема, йшлося про ситуацію в Азовському та Чорному морі та теперішні загрози з боку Росії з урахуванням вчиненого у листопаді 2018 року акту агресії російських військовиків проти українських кораблів та захоплення в полон українських моряків, повідомила прес-служба Адміністрації Президента.

 

 

Голова держави відзначив потребу посилення консолідованого міжнародного тиску на Росію з вимогою негайного звільнення моряків, повернення кораблів та забезпечення свободи мореплавства.

 

Президент також поінформував міністрів про ситуацію на Донбасі та порушення Росією "мінських домовленостей, а також відступ від режиму припинення вогню.

 

Президент України подякував керівникам зовнішньополітичних відомств країн-союзників України за активне просування питання про запровадження нового "Азовського пакету".

 

При цім Петро Порошенко висловив сподівання на збільшення допомоги з боку Європейської комісії та держав-членів ЄС для підтримки Донбасу та українського Приазов'я, які страждають від триваючої російської агресії.

 

Як повідомив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс, під час зустрічі також ішлося про внутрішній український контекст.

 

"[Співрозмовники] наголосили на тому, що процес здійснення реформ мусить залишатися навідворотним, незважаючи на прийдешні вибори. Ми стоїмо з Україною поруч!", – написав Лінкявічюс на своїй сторінці у twitter.

 

Нагадаємо, напередодні міністри закордонних справ Польщі, Литви, Латвії та Естонії прибули в Україну з широким візитом, під час котрого, зокрема, планували відвідати Маріуполь, заблокований унаслідок російської морської аґресії, а також пункти перетину на лінії розмежування. Втім, планам голів зовнішньополітичних відомств завадила негода – гелікоптер не зміг сісти у Приазов'ї.

 

Приїзд чотирьох міністрів був першим після того, як українська сторона запросила іноземних очільників для відвідин Приазов'я після "керченського інциденту".

 

У вівторок голови МЗС відбули розмову з керівництвом Маріуполя дистанційно, в режимі онлайн-конференції. У Дніпрі вони відвідали госпіталь, в котрому лікуються українські воїни, та Музей АТО.

 

16.01.2019