Прем'єр-міністра Ізраїлю звинувачують в корупції і шахрайстві.

Ізраїльська поліція рекомендувала прокуратурі відкрити проти нього відповідну справу.

 

 

Ізраїльське слідство інкримінує прем'єр-міністрові Біньямінові Нетаньягу і його дружині Сарі хабарництво, шахрайство та зловживання громадською довірою. Про це повідомило ізраїльське видання The Jerusalem Post.

 

Дозвіл на оприлюднення цієї рекомендації дав генеральний прокурор Ізраїлю Авічай Мандельбліт. Тепер йому належить ухвалити остаточне рішення про те, чи висувати проти Нетаньягу офіційні звинувачення.

 

Йдеться про так звані «справу 1000», «справу 2000» і «справу 4000». Окрім прем'єрського подружжя, підозри в корупції заявлені на адресу цілої низки високопосадових чиновників Ізраїлю.

 

Нагадаємо, що «справа 1000» пов'язана з подарунками, які родина Нетаньягу отримала від деяких бізнесменів. «Справа 2000» пов’язана з власником ізраїльської щоденної газети «Едіот ахронот» Арноном Мозесом. Нетаньягу, за твердженням поліції, попросив видавця висвітлювати діяльність ізраїльської влади лише в позитивному ключі – в обмін на допомогу в приборканні прямих конкурентів газети.

 

«Справа 4000» стосується того часу, коли Нетаньягу поєднував прем'єрство з посадою міністра зв'язку – з 2014 до 2017 року. За даними слідства, в цей період він допоміг компанії «Безек» збільшити прибуток в обмін на позитивне висвітлення його роботи. «Безек» очолює давній друг прем'єра Шауль Елович. Він виявився в числі осіб, яких поліція рекомендувала віддати під суд.

 

Сам Нетаньягу відкидає звинувачення. Він звернув увагу на те, що рекомендації не мають обов'язкової юридичної сили.

03.12.2018