Проти прем'єр-міністра Ізраїлю можуть порушити кримінальну справу.

Ізраїльська поліція підозрює Беньяміна Нетаньягу в корупційних діях, шахрайстві й зловживанні довірою.

 

 

У середу, 14 лютого, ізраїльські правоохоронці офіційно завершили слідство у так званих справах «1000» і «2000». Документи передано до прокуратури разом з рекомендаціями порушити справу щодо чинного прем’єр-міністра країни – повідомило ізраїльське видання Jerusalem Post.

 

Справа «1000» пов'язана з подарунками, які родина Нетаньягу отримала від деяких бізнесменів. У справі, зокрема, фігурує голлівудський кінопродюсер Арнон Мільчев і австралійський мільярдер Джеймс Пакер. Згідно з твердженнями слідчих, Нетаньягу і його родичі протягом останніх десяти років отримали від обох бізнесменів «матеріальних благ на суму близько мільйона шекелів (понад 280 тисяч доларів), в основному у вигляді шампанського, сигар і коштовностей». 

 

Поліція підозрює, що в обмін на отримання цінних подарунків Нетаньягу на прохання Мільчева просував законопроект (його тепер називають «законом Мілчева»), який на 10 років звільняв би від сплати податків ізраїльтян, котрі довгий час мешкали за кордоном і повернулися назад до Ізраїлю.

 

Справа «2000» стосується власника ізраїльської щоденної газети «Едіот ахронот» Арнона Мозеса. Нетаньягу, за твердженням поліції, попросив видавця висвітлювати діяльність ізраїльської влади лише в позитивному ключі – в обмін на допомогу в приборканні прямих конкурентів газети.

 

Таким чином ізраїльська поліція вважає за необхідне висунути офіційні звинувачення прем'єр-міністрові Нетаньягу. За даними поліціянтів, у слідчих є достатньо доказів для того, щоб офіційно звинуватити прем'єра у корупції.

 

Сам Нетаньягу, виступаючи на національному телебаченні, назвав ці звинувачення «безпідставними» і заявив, що не має наміру полишати своєї посади. За його словами, висунуті звинувачення «закінчаться нічим».

 

Остаточне рішення, висувати звинувачення проти Нетаньягу чи ні, повинна ухвалити Генеральна прокуратура, а на це може піти кілька місяців. Міністерка юстиції Аєлед Шакед заявила, що навіть в разі офіційного висунення прем'єрові звинувачень він не буде зобов'язаний подавати до демісії.

14.02.2018