Більшість членів Радбезу ООН вимагають скликати засідання щодо Єрусалима.

Мовиться про рішення президента США Дональда Трампа визнати Єрусалим столицею Ізраїлю й перенести туди американську амбасаду з Тель-Авіва.

 

 

Вісім із 15 членів Ради Безпеки ООН зажадали провести в п'ятницю, 8 грудня, засідання щодо згаданого рішення президента США Дональда Трампа. Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters. Про проведення засідання РБ ООН попросили Велика Британія, Франція, Італія, Швеція, Єгипет, Болівія, Сенегал і Уругвай.

 

«ООН надала Єрусалиму особливий юридичний і політичний статус, який Рада Безпеки закликала міжнародне співтовариство поважати. Саме тому ми вважаємо, що РБ ООН повинна терміново розглянути це питання», – заявив заступник постійного представника Швеції в ООН Карл Скау (Carl Skau).

 

Скау нагадав про ухвалену Радою Безпеки в грудні 2016 року резолюцію, в якій говориться, що ООН не визнає результатів війни 1967 року, внаслідок якої Ізраїль анексував східну частину Єрусалима. В підтримку резолюції висловилося 14 країн, а США відмовилися від голосування.

 

Нагадаємо, що в середу ввечері, 6 грудня, американський президент Дональд Трамп ухвалив рішення визнати Єрусалим столицею Ізраїлю. «Я дійшов висновку, що настав час визнати Єрусалим столицею Ізраїлю. Ізраїль є суверенною державою, яка має право ухвалювати рішення про місцезнаходження власної столиці», – заявив глава Білого дому. Трамп доручив Державному департаменту запустити процес перенесення амбасади Сполучених Штатів з Тель-Авіва до Єрусалима.

 

Конгрес Сполучених Штатів ухвалив закон про перенесення амбасади ще 1995 року. Проте набуття ним чинності протягом минулих 22 років постійно переносили (щоразу на півроку) з тим обґрунтуванням, що це зашкодить безпеці Сполучених Штатів.

07.12.2017