США відклали перенесення ізраїльської амбасади до Єрусалима.

Американський президент Дональд Трамп, попри анонсування, зволікає з ухваленням довгоочікуваного рішення.

 

 

Очікували, що президент оголосить про перенесення американського дипломатичного представництва з Тель-Авіва до Єрусалима 4 грудня. Однак цього так і не сталося.

 

Нагадаємо, що Конгрес Сполучених Штатів ухвалив закон про перенесення амбасади ще 1995 року. Проте набуття ним чинності протягом минулих 22 років постійно переносили (щоразу на півроку) з тим обґрунтуванням, що це зашкодить безпеці Сполучених Штатів.

 

У понеділок Трамп мав або підписати указ про відтермінування перенесення на чергові півроку, або ж впровадити закон у дію. Проте не зробив ні одного, ні іншого. Заступник речника Білого дому Гоґан Ґідлі (Hogan Gidley), коментуючи дії президента, запевнив, що відповідне рішення буде ухвалене найближчими днями. Конкретного терміну він все ж не назвав – повідомила інформаційна аґенція CNN.

 

Тиждень дому кілька авторитетних американських видань з покликом на джерела в американській адміністрації повідомили, що американський лідер рішуче налаштований оголосити найближчим часом про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю. Про готовність це зробити Трамп заявляв ще на етапі своєї виборчої кампанії.

 

Тим часом низка європейських політиків виступила проти таких планів американської адміністрації. На їхнє переконання, статус міста повинен бути визначений в ході мирних перемовин між Ізраїлем і палестинцями.

05.12.2017