Ув'язнені каталонські політики-сецесійники погодилися визнати владу Мадрида.

Відповідного листа вони надіслали до Верховного суду Іспанії.

 

                                                 Уріол Жункерас

 

Листа підписали колишній віце-президент Женералітету Каталонії Уріол Жункерас (Oriol Junqueras) та інші члени місцевого уряду, заарештовані за сепаратизм. У посланні вони просять звільнити їх з-за ґрат та обіцяють в майбутньому відстоювати свої переконання винятково конституційними методами. Про це подає іспанська газета  El Pais.

 

Політики зазначили в листі, що погоджуються зі запровадженням прямого управління Мадрида в провінції, згідно зі статтею 155 конституції Іспанії. Водночас вони наголошують, що «не відмовляються від своїх політичних переконань» і залишаються прихильниками принципів «ненасильства і демократії». 

 

«Конституція країни захищає політичних дисидентів, котрі дотримуються принципів толерантності і мирної політичної дискусії, навіть якщо їхнє переконання викликає занепокоєння або шокує», – читаємо у листі, який цитує El Pais.

 

Колишні урядовці додали, що на даний момент не займають посад у владі, які дозволи б їм повторно ухвалити рішення, за які їх заарештували. І пообіцяли, що якщо в майбутньому знову обіймуть державні посади, то зобов'язуються «діяти шляхом діалогу і перемовин».

 

Верховний суд визначив наступний понеділок, четверте грудня, днем розгляду апеляцій про запобіжні заходи щодо Жункераса і семи екс-міністрів, котрих звинувачують у заколоті, повстанні проти уряду, нецільовому витрачанні державних коштів та інших злочинах.

 

Нагадаємо, що другого листопада Верховний суд Іспанії ухвалив взяти під варту вісьмох членів відстороненого уряду Каталонії. Голова Женералітету Карлес Пучдемон на слухання в Мадрид не прибув. На даний момент він перебуває в Бельгії разом із чотирма своїми соратниками. Суд Іспанії підписав європейський ордер на їхній арешт.

28.11.2017