Порошенко затвердив Романа Трубу директором ДБР.

 

Президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення Романа Труби директором Державного бюро розслідувань.

 

Голова держави підписав указ під час особистої зустрічі з Трубою у середу в будівлі Адміністрації Президента, повідомив офіс Порошенка.

 

 

Президент держави привітав Романа Трубу із завершенням тривалої процедури конкурсного відбору, відзначивши важливість Державного бюро розслідувань у структурі українських правоохоронних органів. "Це надзвичайно відповідальна посада. Це частина моєї реформи органів прокуратури", – похвалився Порошенко, додавши, що, згідно з Конституцією, ще з 1996 року прокуратура мала би позбутися функцій слідства. "Фактично 21 рік тривав цей процес приведення прокуратури до європейських стандартів", – констатував голова держави.

 

Порошенко побажав Трубі: "Я абсолютно переконаний, що ви маєте забезпечити повну незалежність Державного бюро розслідувань".

 

Президент водночас висловив переконання, що конкурсна комісія і на решту позицій у ДБР обере фахових кадрів. "Я сподіваюся, що конкурсний набір слідчих також забезпечить високий професіоналізм, високу транспарентність, високу незалежність цього органу і кожного із слідчих. Для того, щоб ми могли стверджувати, що це є абсолютно новітній формат правоохоронної системи України", – додав Порошенко.

 

Ґарант Конституції вірить у те, що реформа справдиться, що робота ДБР матиме довіру. "Щоб жодних політичних, економічних або інших причин порушувати або закривати справу в нас не було. І що ці справи, потрапивши до нової судової системи, приведуть злочинців до в’язниці, а чесна людина зможе точно розраховувати на те, що її права будуть захищені", – зазначив Петро Порошенко.

 

Роман Труба ж ствердив, що для нього "велика честь і висока довіра" очолити новостворений орган, адже це водночас є великим викликом – відновити довіру українців до правоохоронної системи.

 

"Головне, щоб в Україні повірили в реалізацію принципу справедливості та невідворотності покарання. І це все можна буде досягнути лише професійною наполегливою роботою, новими методами, а також політичною незаангажованістю", – сказав Труба.

 

16 листопада конкурсна комісія оголосила переможцем конкурсу на посаду голови Державного бюро розслідувань Романа Трубу, підтримавши його кандидатуру одностайно, дев'ятьма голосами.

 

Першим заступником директора ДБР обрали Ольгу Варченко – начальницю управління процесуального керівництва державного обвинувачення та представництва в суді Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури. Оглядачі висновують, що така одностайність журі свідчить про те, що переможці були визначені заздалегідь під час переговорів між керівниками держави та правлячих політчних партій. "Звичайним" заступником Труби стане Олександр Буряк, донедавна – заступник прокурора Києва.

 

Роман Труба з 1997 року працював у Львівській прокуратурі. Кілька років був прокурором Пустомитівського району. Очолював управління з розслідування особливо важливих справ ГПУ у перші роки після Майдану. Згодом Труба звільнився з органів прокуратури і зайнявся юридичною практикою. Донедавна працював у юридичній компанії "Сектор права", де очолював департамент.

 

Під час керівництва у прокуратурі Пустомитівщини Труба фіґурував на боці державного обвинувачення у справі проти активіста Майдану зі Львова, водночас, він уник люстрації.

 

Державне бюро розслідувань – це правоохоронний орган, який розслідуватиме злочини, скоєні правоохоронцями, суддями та високопосадовцями, за винятком справ, підслідних Національному антикорупційному бюро. ДБР остаточно перебере на себе функцію досудового слідства від прокуратури.

 

22.11.2017