Головою Державного бюро розслідувань обрали пустомитівського прокурора.

 

Переможцем конкурсу на посаду директора Державного бюро розслідувань оголосили Романа Трубу.

 

Як повідомляє аґенція "Укрінформ", його кандидатуру підтримало 9 членів комісії – голосування було одностайним.

 

Роман Труба настільки "сіра" фігура, що інтернетові пошукові системи не мають жодного його портрета. На ілюстрації – стоп-кадр із відео

 

Роман Труба з 1997 року працював у Львівській прокуратурі. Кілька років був прокурором Пустомитівського району. Очолював управління з розслідування особливо важливих справ ГПУ у перші роки після Майдану. Згодом Труба звільнився з органів прокуратури і зайнявся юридичною практикою. Наразі він працює у юридичній компанії "Сектор права", де очолює департамент.

 

Першим заступником директора ДБР обрали Ольгу Варченко. Конкурсна комісія підтримала її кандидатуру теж одностайно, дев’ятьма голосами. Пані Варченко обіймає посаду начальника управління процесуального керівництва державного обвинувачення та представництва в суді Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури.

 

"Звичайним" заступником стане Олександр Буряк, донедавна – заступник прокурора Києва.

 

Державне бюро розслідувань – це правоохоронний орган, який розслідуватиме злочини, скоєні правоохоронцями, суддями та високопосадовцями, за винятком справ, підслідних Національному антикорупційному бюро. ДБР остаточно перебере на себе функцію досудового слідства від прокуратури.

 

16.11.2017