ВРП звільняє львівського суддю за скандальне рішення на користь "Радіо Вєсті".

 

Третя дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя вносить подання про звільнення з посади судді Франківського суду Львова Василя Масендича, котрий ухвалював скандальне рішення про пролонґацію ліцензії для "Радіо Вєсті". Наразі дисциплінарна палата відсторонила Масендича від здійснення правосуддя. Подання про звільнення судді розглядатиме сама Вища рада правосуддя.

 

Про це йдеться у рішенні, опублікованому в реєстрі документів Вищої ради правосуддя.

 

Знимка з акції проти Масендича під Франківським судом у лютому

 

Згідно з висновком Третьої дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, Масендич при розгляді справи щодо "Радіо Вєсті" (ТОВ "ТРК «Дивосвіт»", м. Київ), "вийшов за межі завдань судочинства та порушив норми матеріального права", ухвалив судове рішення "з порушенням норм процесуального права, принципів верховенства права та законності". "Внаслідок таких дій судді Масендича В.В. Національну раду позбавлено права на справедливий суд", – ішлося у висновку палати, котрий ухвалювали навесні ще перед відкриттям дисциплінарного провадження.

 

Дисциплінарну справу проти Василя Масендича, переведеного до Львова з Донеччини, розглядають у Вищій раді правосуддя за скаргами Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, а також народного депутата Сергія Висоцького ("Народний фронт").

 

"На власному досвіді пересвідчився у тому, що нові інститути (ідеться про Вищу раду правосуддя, – Z) працюють. Щойно дисциплінарна палата ВРП вирішила рекомендувати звільнити суддю Масендича, який у неправовий спосіб захищав кремлівське радіо «Вєсті» заборонивши Нацраді розглядати питання про ліцензію. Хай буде уроком для всіх суддів, які вирішили попрацювати на Росію!" – прокоментував Висоцький на своїй сторінці у Facebook.

 

Нагадаємо, 15 лютого 2017 року суддя Франківського суду Львова Василь Масендич заборонив Національній раді з питань телебачення і радіомовлення розглядати заяву про продовження строку дії ліцензії київського "Радіо Вєсті", фактично надавши дозвіл цій компанії на продовження мовлення. Масендич ухвалив таке рішення за позовом "третьої особи" – панянки, котра поскаржилася на ефір "Вєстєй".

 

Нацрада потрактувала заборону приймати будь-які рішення щодо продовження строку дії ліцензії та заборону оголошувати конкурс на частоту радіо в Києві як перешкоду своїй діяльності.

 

У Львові провели пікет під будівлею Франківського суду проти Василя Масендича: активісти Української Галицької партії, громадської ініціативи "Мовна безпека" та ГО "Незалежні" влаштували флешмоб "Суди чесно або зніми мантію".

 

"16 лютого Нацрада мала розглядати заяву радіостанції «Радио Вєсти» щодо продовження терміну дії ліценції, яка закінчується 25 лютого 2017 року. Проте зробити це Нацрада не змогла, бо представники радіостанції принесли рішення Франківського районного суду Львова, яким було заборонено розглядати це питання. Побачивши це рішення, нашому обуренню не було меж. Суть полягала в тому, що громадянка Надія Бондарева подала заяву до суду з майновими вимогами до «Радио Вєсти». Цього ж дня львівський суд приймає ухвалу про забезпечення цього позову і заборону Нацраді вчиняти будь-які дії щодо радіо. На нашу думку, суддя не мав права приймати таке рішення, оскільки Нацрада не була залучена до справи", – розповів юрист і представник Української Галицької партії Андрій Кавчук.

 

24 лютого Франківський районний суд міста Львова скасував ухвалу.

 

У березні Національна рада з питань телебачення і радіомовлення все ж відмовила київському "Радіо Вєсті" (ТОВ ТРК “Дивосвіт”) у продовженні строку дії ліцензії на мовлення на частоті 104,6 МГц у Києві.

 

Підставою для відмови стала наявність у радіокомпанії чотирьох не скасованих судом попереджень Нацради:

 

17 липня 2014 року – за порушення програмної концепції, а саме запуск "Радіо Вєсті" без погодження з регулятором;

24 липня 2014 року – за заклики до пропаганди війни, пропаганду міжнаціональної ворожнечі в програмах "Ефір бєз правіл", "Ланч тайм", "Вєчєрніє новості", а саме – пряму мову терориста Олександра Можаєва (на прізвисько Бабай) та вислови ведучого про українську мову як "бандерівську" та мову "карателів";

12 лютого 2015 року – за перешкоджання Нацраді у здійсненні контрольних і наглядових повноважень, а саме неможливість отримати від радіостанції запис ефіру з інтерв'ю екс-заступника глави Адміністрації президента Андрія Портнова, у якому вбачалися ознаки розпалювання ворожнечі;

24 листопада 2016 року – за поширення інформації, яка порушує права та інтереси осіб, посягає на честь і гідність, може зашкодити фізичному, інтелектуальному і духовному розвитку неповнолітніх, а саме за випуск програми "Люди говорять" з Тетяною Монтян, де лунали образи на адресу учасників Революції гідності.

 

18.10.2017