Будь-які російські мобільні застосунки несуть потенційну шпигунську загрозу.

Про це заявило Федеральне бюро розслідувань США у відповідь на запит американського Сенату. 

 

 

ФБР Сполучених Штатів вважає, що будь-які мобільні застосунки, розроблені в Росії, є «потенційною контррозвідувальною загрозою». Як повідомив в ніч на вівторок, 3 грудня, на своїй сторінці в Twitter лідер демократичної меншості в Сенаті США Чак Шумер, таку відповідь ФБР дало на його запит про програму FaceApp.

 

«У російських спецслужб є доступ до зібраних ним (застосунком FaceApp) даних. Тож вони можуть відповідно до правових норм РФ віддалено отримувати доступ до всіх комунікацій і серверів в російських мережах без звернення до інтернет-провайдерів», – йдеться у відповіді помічниці директора управління ФБР у справах Конґресу Джилл Тайсон (Jill Tyson). Остання запевнила в листі, що ФБР вживе заходів, якщо з'ясується, що додаток FaceApp якимось чином втручається в майбутні вибори в США.

 

Чак Шумер закликав американців бути обережними під час завантаження мобільних застосунків, розроблених в іноземних державах, які є ворогами США.

 

Нагадаємо, що минулого літа застосунок FaceApp, який дозволяє редагувати фотографії за допомогою нейронної технології і змінювати зовнішність, пережив пік популярності, в тому числі серед американських знаменитостей. Користувачі соцмереж розміщували «зістарені» за допомогою FaceApp фотографії, а застосунок на короткий час піднявся на перше місце в App Store в багатьох країнах світу. 

03.12.2019