Ево Моралес утік до Мексики.

Напередодні було виявлено, що останні вибори він виграв шляхом фальшувань.

 

 

Демісований президент Болівії Ево Моралес полишив країну і вилетів до Мексики, яка надала йому притулок. «Ево Моралес перебуває в літаку мексиканського уряду, який був відправлений, щоб забезпечити його безпечне транспортування в нашу країну. Це рішення відповідає нашим зобов'язанням, що випливають з Каракаської конвенції 1954 року про дипломатичний притулок», – написав у своєму Twitter у понеділок, 11 листопада, міністр закордонних справ Мексики Марсело Ебрард (Marcelo Ebrard).

 

Раніше влада Мексики повідомила, що Моралес усно і письмово звернувся до неї з проханням надати притулок. «Міністерка внутрішніх справ Ольга Санчес Кордеро (Olga Sánchez Cordero) задовольнила відповідне клопотання Моралеса. Рішення ухвалено з гуманітарних міркувань», – повідомив Ебрард, вказавши на «загрозу життю і фізичній недоторканності» експрезидента Болівії. Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters.

 

Нагадаємо, що 60-літній Ево Моралес в телевізійному зверненні в неділю, 10 листопада, оголосив про свою демісію після кількох тижнів протестів у зв'язку з фальшуваннями на президентських виборах, які пройшли в жовтні. Напередодні Організація американських держав (ОАД) опублікувала результати перевірки голосування 20 жовтня. ОАД виявила порушення майже у всіх районах, які вона перевіряла.

 

Перед тим Ево Моралес, котрий перебував на президентській посаді 14 років, намагався повернути ситуацію до повторних виборів. Однак командувач збройними силами Болівії генерал Вільямс Каліман заявив, що проведення нових виборів буде недостатньо. «Проаналізувавши ситуацію внутрішнього конфлікту, ми просимо президента піти у відставку, що дозволить відновити мир і стабільність на благо нашої Болівії», – сказав Каліман.

 

Президент США Дональд Трамп назвав демісію Моралеса «важливим моментом для демократії в Західній півкулі». «Ця подія стала потужним сигналом для нелеґітимних режимів у Венесуелі і Нікарагуа. Демократія і воля народу завжди будуть здобувати перемогу», – йдеться в заяві, опублікованій на сайті Білого дому.

 

Нагадаємо, що протести в Болівії, внаслідок яких загинуло три людини, а ще триста були поранені, почалися після того, як верховний виборчий суд Болівії, який відіграє в країні роль виборчої комісії, 24 жовтня оголосив, що чинний президент Ево Моралес переміг на виборах глави держави вже в першому турі. Самі вибори відбулися 20 жовтня. Попередні результати, оприлюднені того ж вечора, вказували на можливість другого туру.

 

Однак 21 жовтня, після обробки 95 відсотків протоколів, виборча комісія повідомила, що чинний президент Ево Моралес отримує 46,87 відсотка голосів, а його суперник Карлос Меса, котрий обіймав посаду глави держави з жовтня 2003-го до червня 2005 року, – 36,73 відсотка.

 

Меса заявив про шахрайство і наголосив, що не має наміру визнавати результати голосування. За його словами, Моралес, який перемагав у 2005, 2009 і 2014 роках, за допомогою виборчої комісії хоче перешкодити проведенню другого туру.

 

Згідно з болівійським законом, переможцем в першому турі виборів може бути визнаний тільки той кандидат, котрий отримав не менш як 40 відсотків голосів і чий результат мінімум на 10 відсоткових пунктів перевищує результат суперника.

12.11.2019