Подружжя ветеранів АТО перевіряють на причетність до справи Павла Шеремета.

 

Двох ветеренаів АТО, колишніх бійців "Добровольчого українського корпусу" Владислава та Інну Грищенків, котрих цієї осені заарештували у справі про підготовку замаху на косівського бізнесмена, можуть пов’язати зі вбивством журналіста "Української правди" Павла Шеремета у 2016 році.

 

Про це йдеться у публікації "УП".

 

 

Інформації про причетність Грищенків до "справи Шеремета" наразі не підтверджено. Єдиним дотичним свідченням може бути те, що ще місяць тому справу Грищенків вела Івано-Франківська поліція, а нині розслідуванням опікується вже Головне управління Нацполіції. При тім поліцейське розслідування у справі Грищенків веде той самий слідчий, який займається і розслідуванням вбивства Шеремета. 

 

Нагадаємо, Владислава Грищенка із позивним "Буча" затримали 24 вересня, його дружину "Пуму" – 5 листопада. Суд заарештував обох.

 

Подружжя АТОвців підозрюють у замаху на вбивство та незаконному поводженні зі зброєю. Справу, в якій вони фігурують, відкрили у липні 2018 року. Згідно з версією слідства, Грищенкам та їхньому знайомому, теж АТОвцю, Івану Вакуленку, замовили вбивство жителя Івано-Франківської області. Вони нібито заклали вибухівку під автомобіль жертви (як і у випадку з Павлом Шереметом), однак пристрій не спрацював.

 

Жертвою замаху мав стати 61-річний Михайло Чекурак, якого наразі теж звинувачують у підриві та замаху.

 

Іван Вакуленко, третій фіґурант справи, якого слідство називає спільником Грищенків, помер 18 жовтня. Офіційна версія – самогубство.

 

Кількома днями перед своїм арештом Інна Грищенко сказала в коментарі виданню Insider, що версія про самогубство її побратима виглядає неправдоподібно. Так, на місці смерті виявили помпову рушницю вже з вилученою гільзою. Штука в тому, що подібна зброя потребує для перезарядження особливого змаху рукою – вилучити гільзу могла б лише жива особа, але не смертельно поранений самогубець.

 

Інна Грищенко, будучи ще на волі, повідомила, що Івана Вакуленка викликали на допит до поліції саме у "справі Шеремета".

 

Автор публікації на Insider Ольга Худецька має підозру, що поліція всілякими способами намагатиметься "повісити" вбивство Шеремета на двох ветеранів "Правого сектору".

 

"Найближчим часом нам продемонструють "блискучу роботу" і перших підозрюваних у справі Шеремета. Очевидно, ставка буде на суто емоційну переконливість. Підозрювані будуть мати якусь кримінальну історію, або неприглядну репутацію в своєму середовищі, незрозумілі "мутні" біографії. Вони чудово пасуватимуть на роль. На питання "чи могли це бути вони?" ніхто не поспішатиме сказати "ні". Вони будуть схожі на тих, хто міг би таке зробити. Вони правдоподібно підходитимуть на роль. Через це за їхню можливу невинуватість саме в конкретному злочині психологічно важко та репутаційно некомфортно буде "впрягатись" оточуючим та експертам".

Ольга Худецька

 

Натомість видання "Українська правда", у котрому впродовж кількох років працював Павло Шеремет, подає значно стриманіші коментарі. Публікація "УП" завершується словами: "Колеги, рідні та друзі Павла сподіваються почути не лише імена тих, хто заклав вибухівку, а й вирок для замовників вбивства".

 

Павло Шеремет загинув від вибуху вранці 20 липня 2016 року. Його автомобіль вибухнув на перехресті біля вулиці Богдана Хмельницького в Києві, проїхавши кількадесят метрів від під'їзду.

 

Згідно з записами камер спостереження, котрими оперує слідство, вибухівку під авто Шеремета закладали дві особи – чоловік 168-175 сантиметрів зросту з "іспанською" борідкою та його напарниця, яка була на 5 см нижчою. Подружжя Грищенків відповідає цьому описові.

 

 

Поліція кваліфікувала замах за статтею "умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб".

 

Серед мотивів злочину розглядали помсту за професійну діяльність.

 

23 липня 2019 року голова Нацполіції Сергій Князєв заявив, що серед версій вбивства – діяльність екстремістськи налаштованих груп осіб.

 

Президент України Володимир Зеленський уже кілька разів констатував певний успіх у "справі Шеремета" й запевняв, що вбивць знайдуть.

 

08.11.2019