Вибори мера Кишинева виграв кандидат від проросійських соціалістів.

Його конкурент від проєвропейської партії «Гідність і правда» заявляє про фальшування.

 

 

Кандидат від проросійської Партії соціалістів Молдови Іон Чебан здобув перемогу на виборах мера в Кишиневі, другий тур яких відбувся в неділю, третього листопада. Як свідчать результати опрацювання ста відсотків виборчих бюлетенів, розрив з конкурентом Андреєм Нестасе, лідером проєвропейської правої партії DA (Demnitate si adevar – «Гідність і правда»), яка входить до виборчого блоку ACUM, становить понад 10 тисяч голосів. Про це повідомив молдовський інформаційний портал IPN.md. Таким чином, Кишинів уперше за багато років очолить представник лівої партії.

 

Згідно з даними, оприлюдненими ЦВК, Іона Чебана підтримали 52,39 відсотка виборців, а Нестасе отримав 47,61 відсотка голосів. Електоральна фреквенція була вкрай низькою, у виборах мера столиці Молдови взяли участь лише 37,38% кишинівців (приблизно 240 тисяч), котрі мають право голосу.

 

Виступаючи перед журналістами, Іон Чебан заявив, що готовий співпрацювати зі своїм колишнім опонентом, і пообіцяв віддати блоку ACUM дві з чотирьох посад віцемера. Однак Нестасе відмовився привітати свого конкурента з перемогою і заявив, що «результати виборів викликають великі питання». За його словами, блок ACUM проводить паралельний підрахунок голосів. Нестасе не відкидає, що спробує оскаржити результати голосування.

 

Загалом на посаду мера Кишинева претендували 19 кандидатів. Перший тур виборів мера столиці Молдови відбувся 20 жовтня. За Чебана тоді проголосували 40,19 відсотка виборців, а його суперник Нестасе набрав 31,08 відсотка голосів.

04.11.2019