Франсіско Франко перепоховають 24 жовтня.

Рештки іспанського каудільйо перенесуть з меморіального комплексу «Долина Полеглих» на кладовище в передмісті Мадрида.

 

 

У понеділок, 21 жовтня, уряд Іспанії, де першу скрипку грають соціалісти, повідомив, що рештки іспанського диктатора Франсіско Франко будуть ексгумовані і перепоховані 24 жовтня. Нагадаємо, що каудільйо похований на чільному місці в базиліці меморіального комплексу «Долина Полеглих» (Valle de los Caídos) під Мадридом. Звідти рештки Франко перенесуть на кладовище в мадридському передмісті Пардо.

 

Церемонія перепоховання відбудеться за присутності родичів Франко. На ній також перебуватиме міністр юстиції Долорес Дельґадо. Про це повідомила іспанська газета El País.

 

Суперечки про перепоховання Франсіско Франко тривали вже довгі роки. Проти ексгумації виступали онуки каудільйо. Могила диктатора знову опинилася у фокусі іспанської політики після повернення соціалістів до влади в червні 2018 року. Соціалістичний уряд вважає, що колишній диктатор не має права на почесне місце в пантеоні, де захоронено близько 35 тисяч жертв громадянської війни. Рішення перепоховати Франко в каплиці кладовища мадридського передмістя Ель-Пардо, де вже поховано його дружину, ухвалили ще в березні цього року. Ексгумацію було призначено на 10 червня. Однак 4 червня відділ з адміністративних суперечок Верховного суду Іспанії скасував рішення Ради міністрів країни про перепоховання. Суд визнав це рішення поспішним й відклав процедуру до осені.

21.10.2019