У Каталонії проходять акції протесту проти вироків місцевим політикам за сепаратизм.

Верховний суд засудив каталонців до позбавлення волі на терміни від дев’яти до 13 років.

 

 

У Барселоні почалися вуличні протести проти рішення Верховного суду Іспанії, який у понеділок, 14 жовтня, виніс вироки дванадцяти політикам із Каталонії в зв'язку з їхньою причетністю до організації референдуму про незалежність реґіону в жовтні 2017 року. Про це повідомило видання El Pais.

 

Дев'ять каталонських політиків були визнані винними в підбурюванні до заколоту й отримали тюремні терміни від дев’яти до 13 років позбавлення волі. Ще три особи були визнані винними в непокорі владі й засуджені до покарань, не пов'язаних із позбавленням волі. Найважче звинувачення – в заколоті – суд зняв із розгляду.

 

Найсуворіший вирок – 13 років в'язниці – винесено колишньому заступникові голови каталонського женералітету Оріолеві Жункерасу (Oriol Junqueras). Суд також видав європейський ордер на арешт колишнього голови каталонської адміністрації Карлеса Пучдемона, котрий наразі перебуває в еміґрації.

 

Чинний керівник адміністрації Каталонії Кім Торра (Quim Torra) і голова місцевого парламенту Рожер Торрен (Roger Torrent) засудили вирок, назвавши його «атакою на демократію і на права громадян».

 

У понеділок ввечері демонстранти перекрили три головні вулиці міста, скандуючи гасла на підтримку засуджених політиків і незалежності Каталонії. На деякий час вони перекрили також під'їзні шляхи до летовища Барселони. Це спричинило жорсткі сутички протестувальників з поліцією. Прихильники незалежності заявляють, що продовжуватимуть акції протесту.

15.10.2019