Президент України Володимир Зеленський притримується думки, що війна на Донбасі розпочалася через мовне питання.

 

Про це він заявив під час пресконференції в Києві, відповідаючи на питання журналіста про державну ідеологію своєї президентури та підтримку гуманітарних напрацювань урядовців попередньої каденції.

 

 

 

Так, Зеленський сказав, що наразі його цікавить те, як завершити війну, підняти економіку, повернути людей з-за кордону, і на цьому тлі політика історичної пам'яті є для нього вторинною тематикою.

 

"Моя ідеологія одна – всі люди, всі напрямки, всі законопроєкти, все, що, не відбувається і може розколювати нашу країну, – ми повинні реагувати на це і це змінювати", – заявив Президент.

 

Зеленського здивувало, що увагу суспільства фокусують саме на дражливих темах.

 

"Ви пам'ятаєте, з мовного питання почався Донбас... Навіщо в нашій країні, яку ми хочемо об'єднати?.. В нас війна, на різних мовах люди сидять в окопах – навіщо ми підіймаємо зараз це питання?" – здивувався Президент.

 

Володимир Зеленський вважає, що в Україні немає "тієї чи іншої сторони", а насправді "ми дуже різні", є "багато різних релігій, багато всього". "Щоб заспокоїти, треба пріоритети змінити. Зараз пріоритет – закінчити війну. Хто не хоче – вибачте, тоді це інша ідеологія", – підкреслив засновник партії "Слуга народу".

 

Водночас, Володимир Зеленський заявив, що й гуманітарні питання несуть у собі важливість. "Все інше – воно не пусте. Але у воюючій країні воно не першочергове", – сказав Президент, розкритикувавши людей, які, попри його аргументацію, таки "розхитують човен".

 

 

Під час пресової конференції Володимир Зеленський також скептично відгукнувся на "бандеризацію" країни (при цім назвавши Бандеру Бендерою). На його погляд, українські вулиці слід називати на честь сучасних героїв: Андрія Шевченка, Сергія Бубки, братів Кличків, ліквідаторів Чорнобильської трагедії тощо.

 

"Я думаю, що в нас дуже багато героїв сучасності. Чому ми не підтримуємо з вами? Ми пам'ятаємо історію, підтримуємо історичних героїв... А чому ми з вами не підтримуємо героїв сучасності?" – відбився питанням Зеленський.

 

"Я впевнений, що пан Бендера був би в шоці, чи Шевченко Тарас Григорович був би в шоці, яка кількість вулиць... Це, просто, для людини, знаєте, якось, ну, якось соромно... Давайте пам'ятати історію – але давайте жити в сучасному світі", – закликав Зеленський.

 

10.10.2019