Вона виступає за відновлення діалогу з Белградом.  

 

    

 

У Косові на дострокових парламентських виборах, які відбулися в неділю, 6 жовтня, перемогу здобули опозиційні партії, котрі виступають за відновлення діалогу з Белградом і нормалізацію відносин зі Сербією. Зокрема, партія «Самовизначення», згідно з підрахунками понад 90 відсотків виборчих бюлетенів, набрала 26 відсотків, а Демократична ліга Косова – 25 відсотків голосів виборців. Про це повідомив телеканал ARD.

 

Демократична партія Косова, заснована як політичне крило повстанської армії косовських албанців – «Армії визволення Косова», набрала лише 21 відсоток голосів і вже визнала свою поразку. Вона перебувала при владі з 2007 року. Також в числі невдах опинився Альянс за майбутнє Косова, який раніше входив до правлячої коаліції. За нього проголосувало лише 12 відсотків косоварів.

 

За перебігом виборів наглядала тисяча закордонних спостерігачів та приблизно стільки ж волонтерів й представників політичних партій з Косова. Приблизно 1,9 мільйона виборців обирали 120 депутатів, в тому числі 10 – сербської національності. Своїх кандидатів висунули 20 партій та чотири коаліції. У виборчих списках є 120 тисяч сербів. 

 

Необхідність проведення позачергових виборів постала після того, як 19 липня прем’єр-міністр Косова, лідер Альянсу за майбутнє Косова Рамуш Харадінай подав до демісії. Причиною відставки став його виклик як підозрюваного до спеціального трибуналу в Гаазі, який розслідує злочини, скоєні під час війни в Косові у 1998-1999 роках. Харадінай, котрий в часи війни був польовим командиром, заявив про свою невинуватість, але наголосив, що не міг постати перед трибуналом, перебуваючи на посаді прем’єра.

07.10.2019