Вакарчук заявив про спробу фальсифікації на окрузі Б.Дубневича.

 

Лідер партії "Голос" Святослав Вакарчук заявив про фальсифікації в окрузі №118 на Львівщині. Він вимагає від правоохоронних органів негайного втручання з метою недопущення махінацій. Згідно з результатами екзит-полу, в 118-му окрузі кандидатка "Голосу" Галина Васильченко переконливо перемогла чинного народного депутата Богдана Дубневича. Перевагу Васильченко також підтверджує паралельний підрахунок голосів.

 

 

"Вважаємо, що вже здійснюється сценарій викрадення перемоги у кандидата політичної партії «ГОЛОС» у виборчому окрузі № 118. Маємо всі підстави сумніватися у можливості встановлення чесних результатів", – сказав Вакарчук на брифінґу в понеділок.

 

Команда "Голосу" зазначає: починаючи з 22.00 21 липня, до інформаційно-аналітичної системи ЦВК "Вибори" вводили відомості насамперед щодо тих виборчих дільниць, де переміг Дубневич. Наразі на сайті ЦВК він відображений як переможець з розривом у майже 3%.

 

У вечірній час спостерігачі "Голосу" відзначили аномальний стрибок явки виборців в сільських дільницях, який сягав іноді 90%, при загальній явці по Львівській області у 53,42%.

 

Починаючи з 2-ої години ночі, спостерігачі зауважили штучне затягування в роботі окремих дільничних виборчих комісій. На їхню думку, протоколи складали коректно не на всіх дільницях. Унаслідок цього протоколи та виборчу документацію з окремих ДВК штучно затримують та не доставляють в окружну виборчу комісію. Це саме ті дільниці, де Васильченко суттєво обходить Дубневича.

 

 

Наразі окружна виборча комісія додатково скеровує на уточнення протоколи тих ДВК, де виграє Васильченко. Команда "Голосу" вважає, що це робиться з надуманих технічних підстав, з метою "вибити" невигідні Дубневичу виборчі дільниці.

 

Партія "Голос" вимагає у Центральної виборчої комісії невідкладно змусити окружну та дільничні  комісії 118-го округу виконати вимоги закону та встановити підсумки голосування в межах округу №118: прийняти протоколи ДВК, внести їх в ІАС "Вибори" та скласти протокол про підсумки голосування.

 

"Голос" закликав Міністерство внутрішніх справ та Національну поліцію вжити усіх можливих заходів для забезпечення встановлення чесного результату виборів в окрузі № 118.

 

Святослав Вакарчук також звернувся до Президента України Володимира Зеленського з проханням невідкладно втрутитися у ситуацію та вжити заходів для недопущення фальсифікації.

 

Як писав Z, паралельний підрахунок голосів, котрий здійснює  штаб  "Голосу" на підставі даних із отриманих протоколів із ДВК, продемонстрував такий результат: Галина Васильченко – 28543 голоси (34,3%), Богдан Дубневич – 27019 (32,5%).

 

Звірка результатів, отриманих Галиною Васильченко та оприлюднених на сторінці ЦВК, по виборчих дільницях поки що не виявила розбіжностей. На окремих дільницях Пустомитівщини Дубневич отримав 90% голосів. 

 

Засновник Української Галицької партії Богдан Панкевич (УГП делеґувала Галину Васильченко в виборчу команду "Голосу") написав у Facebook, що пріоритетне внесення даних зі сіл Пустомитівщини могло бути елементом технології штабу Дубневича.

 

"Там була хитрість в ОВК – спочатку вносили дані з сільських протоколів, а протоколи з поразкою Дубневича притримували. Створювали тенденцію – не відомо, з якою метою. Вже поступово виправляємо ситуацію. Слідкуємо за руками", – прокоментував Панкевич.

 

Нагадаємо, згідно з результатами екзит-полу компанії "Фама", Галина Васильченко набрала в 118-му окрузі 36% голосів, а Богдан Дубневич – 23,6%.

 

22.07.2019