Командувач ОС спростував інформацію про заборону відкривати вогонь.

 

Командувач Об'єднаних сил генерал-лейтенант Олександр Сирський спростував чутки про те, що українські підрозділи мали заборону відкривати вогонь у бік позицій противника тієї доби, коли бойовики влаштували артилерійську атаку на позиції "Азову" при Світлодарській дузі. Зі слів Сирського, така інформація є безпідставною і спекулятивною.

 

Про це йдеться у заяві Сирського, поширеній прес-службою ООС.

 

 

"Повідомляємо українському суспільству, що трагічні події нічного бою 7 червня стали приводом для брудних спекуляцій та безпідставних звинувачень командування Об‘єднаних сил в начебто забороні підрозділам ООС вести вогонь на упередження, що не відповідає дійсності. Командування Об’єднаних сил зі всією повнотою відповідальності заявляє, що командири підрозділів Об’єднаних сил мають та постійно використовують право застосовувати зброю по противнику за своїм рішенням в разі виникнення загрози життю особовому складу та цивільному населенню, а також виникнення загрози втрати нашої території", – запевнив Сирський.

 

Командувач заявив, що "зброя застосовується адекватно, виходячи з характеру та ступеня загрози", і переконує громадськість, що "вогонь російських окупантів ніколи не залишається безкарним".

 

Щодо подій ночі на 7 червня, то Сирський поінформував, що внаслідок артилерійського вогню по позиціях біля Новолуганського загинуло двоє військовиків, а одинадцять отримали бойові травми та поранення (раніше йшлося про 8 поранених). При цім встановлено, що бойовики вели вогонь із артилерії 122 мм, забороненої "мінськими домовленостями" і, "за всіма ознаками дій противника, це була заздалегідь спланована операція".

 

"Ворожа батарея у складі 4-х САУ 2С1 «Гвоздика» вийшла на заздалегідь підготовлені позиції поблизу житлових будинків. Протягом 5 хвилин противник випустив близько 30-ти снарядів по наших позиціях та одразу по закінченні вогню перемістився в житлову зону Горлівки. Згідно з даними розвідки, вогонь ворожої батареї корегувався з використанням БПЛА та радіолокаційного комплексу розвідки і контролю стрільби «ЗООПАРК»", – ідеться у роз'ясненні Сирського.

 

Генерал повідомив, що російську точку виявили допіру після здійснення перших пострілів за допомогою технічних засобів артилерійської розвідки (згідно з непідтвердженою інформацією, котра поширюється у соцмережах, українські сили відстежували батарею впродовж кількох днів, але не мали дозволу її знищити через переговори у Мінську, – Z).

 

"З метою придушення вогню противника Об’єднаними силами було відкрито вогонь з мінометів та інших вогневих засобів по виявлених та планових цілях. До 3:50 всі ворожі цілі були або знищені, або примушені припинити вогневу діяльність, що свідчить про постійну готовність та спроможність Об’єднаних сил надавати гідну та своєчасну відсіч ворогу", – зазначив Сирський.

 

Командувач запевнив, що сили та засоби ООС "перебувають у повній бойовій готовності і дають негайну відсіч агресору".

 

"Ми, Об’єднані сили, поза політикою, у своїх діях керуємося військовою присягою, законом України, мінськими домовленостями та міжнародним гуманітарним правом", – підсумував керівник ООС.

 

08.06.2019