Стало відоме ім’я нового федерального канцлера Австрії.

Вперше в історії країни цю посаду обійме жінка.

 

 

Уряд Австрійської Республіки очолить голова конституційного суду країни Бріґітте Бірляйн (Brigitte Bierlein). Австрійський президент Александер Ван дер Беллен повідомив, що ухвалив рішення призначити Бірляйн тимчасовою канцлеркою до дострокових виборів до парламенту. Інформацію про це подала в четвер, 30 травня, місцева газета Kronen Zeitung. 

 

Ван дер Беллен доручив Бірляйн сформувати наступний федеральний уряд. Після цього вона залишатиметься на посаді, допоки не буде призначено наступний уряд, сформований за результатами позачергових парламентських виборів, які відбудуться у вересні. Таким чином 69-річна Бірляйн стане першою жінкою на цій посаді.

 

Пані Бірляйн подякувала Ван дер Беллену за великий аванс довіри й оголосила, що розпочне негайні консультації з парламентськими партіями щодо заповнення вакантних посад у міністерствах. Водночас вона визнала, що була заскочена такою пропозицією президента.

 

Нагадаємо, що у вівторок, 28 травня, президент Австрії звільнив від обов'язків уряд країни на чолі з канцлером Себастьяном Курцем. Це сталося після того, як парламент виніс канцлерові вотум недовіри на тлі скандалу з колишнім віце-канцлером Гайнцем-Крістіаном Штрахе. Після цього функції канцлера два дні виконував віце-канцлер Гартвіґ Льоґер (Hartwig Löger), котрий встиг на цій посаді відвідати неформальний саміт ЄУ в Брюсселі.

30.05.2019