Австрія залишилася без канцлера.

Парламент виніс вотум недовіри Себастьянові Курцу.

 

 

Національна рада Австрії висловила недовіру чинному федеральному канцлеру Себастьянові Курцу і цілому його кабінету. Голосування відбулося на екстреному засіданні нижньої палати парламенту в понеділок, 27 травня. Як повідомило видання Der Standard, таке трапилося вперше в історії Другої Австрійської Республіки, яка існує з 1945 року.

 

За відставку канцлера і його кабінету проголосували представники Соціал-демократичної партії Австрії, яка ініціювала голосування, а також Австрійської партії свободи (АПС), яку напередодні було вигнано з урядової коаліції, й опозиційної партії «Зараз» (Jetzt).

 

32-річний Себастьян Курц пробув на канцлерській посаді 525 днів. Тепер президент Австрії Александер Ван дер Беллен муситиме призначити нового канцлера і привести до присяги його уряд.

 

Нагадаємо, що відставка канцлера й уряду відбулася на тлі скандалу з колишнім віце-канцлера Гайнцом-Крістіаном Штрахе, лідером партії АПС. Партія свободи входила в правлячу коаліцію разом з очолюваною Курцем Австрійською народною партією (АНП). Курц розірвав коаліційну угоду з правопопулістською АПС після публікації 17 травня німецькими виданнями Spiegel і Süddeutsche Zeitzung відеозапису з перемовини Штрахе з представницею російських олігархів Оленою Макаровою. Австрійський політик тоді пообіцяв російській співрозмовниці, що в разі участі АПС у правлячій коаліції подбає про те, щоб державні замовлення отримали її будівельні компанії, причому на дуже вигідних для неї умовах. Макарова, своєю чергою, пообіцяла допомогу АПС на парламентських виборах. Відео було знято на Ібіці в липні 2017 року – незадовго до останніх парламентських виборів в Австрії.

 

Зразу ж після скандалу віце-канцлер і міністри від АПС подали до демісії. Президент Австрії Александер Ван дер Беллен виступив за проведення дострокових виборів у вересні.

27.05.2019